Розчленування лева в зоопарку – це дуже по-датськи

Джессіка Александер: Багато данці вважають, що такий досвід дозволить їх дітям більш свідомо підійти до прийнятих рішень
Фото: THe Huffington Post

Джессіка Александер: Багато данці вважають, що такий досвід дозволить їх дітям більш свідомо підійти до прийнятих рішень

Чи вважається евтаназія тварин через перенаселеність зоопарку неправильною та чи можна публічно розчленовувати тварин, а останки згодовувати хижакам

«У 2014 році Копенгагенський зоопарк приспав здорового жирафа через перенаселення. Жирафа публічно розчленували, а рештки згодували левам. Ця подія набула такого розголосу, що директору зоопарку почали надходити погрози», - розповідає журналістка, автор книги «Датська методика виховання дітей» Джессіка Александер у своїй колонці для Local.dk.

Тепер зоопарк Оденсе провів другий публічний розтин, на цей раз – лева. Александер цитує зоолога Майкла Соренсена, який в інтерв'ю AFP пояснив рішення дирекції тим, що розтин лева виявиться дуже інформативним процесом.

«Чи є евтаназія тварин через перенаселеність зоопарку неправильною? Чи можна розчленовувати тварин на очах дітей будь-якого віку, діставати органи цих тварин і обговорювати те, що відбувається? Чи можна, як у випадку з жирафом Маріусом, згодовувати залишки тварини левам? - задається питанням автор. – На ці питання відповіді я дати не можу. Але я можу сказати, що незалежно від того, чи викликає у вас те, що відбувається, лють, захоплення або гнів, все це звучить дуже по-датськи».

Якщо ми переконаємо дітей, що все завжди закінчується щасливо, чи підготує їх це до реального життя?

Вона каже, що ця історія дуже добре відображає особливості датського підходу до виховання дітей. «Датські батьки дуже чесні зі своїми дітьми в питанні смерті і всіх її непривабливих подробиць. Іноземцям цей підхід може здатися грубим, але для різноманітності він може бути дуже корисний», - каже Александер.

«Коли люди намагаються пом'якшити те, що говорять, вичленувати з сказаного реальне значення буває складно. Особливо, коли справа стосується дітей. І правда в тому, що зазвичай саме дорослим ніяково говорити на подібні теми, а зовсім не дітям. Жителі Данії ж не намагаються захищати дітей від реальності. Якщо ми не боїмося, отже, ми краще розуміємо себе і свої справжні почуття. У довгостроковій перспективі це корисно», - пояснює автор.

Вона розповідає, мовляв, правильно це чи ні, але в перенаселених зоопарках присипляють окремих тварин. Правильно це чи ні, але люди їдять м'ясо, а м'ясо отримують із мертвих тварин. Правильно це чи ні, але одним тваринам потрібно поїдати м'ясо інших тварин, щоб вижити.

«Багато датців вважає, що такий досвід дозволить їх дітям більш свідомо підійти до ухваленого рішення, і, можливо, навіть визначить їх майбутнє. Хтось може захотіти стати ветеринаром, або ж вегетаріанцем і зоозахисником. Важливо показати їм, що насправді відбувається, і бути готовими обговорити це», - вважає Александер.

Автор розповідає, що у багатьох розтин викликав обурення, оскільки під впливом Disney та інших студій тварин стали сприймати, як персонажів мультфільмів. Сама ж Александер так не вважає.

«Батьки хочуть захистити дітей від видовища, яке може травмувати їх, і це добре та правильно. Питання в тому, де проходить грань між травмуючим видовищем і інформативним, між захистом і придушенням, між реальністю та цензурою? Якщо ми переконаємо дітей, що все завжди закінчується щасливо, чи підготує їх це до реального життя? Від чого саме ми їх захищаємо?» - задається питанням Александер.

Повну версію колонки Джесіки Александер читайте на сайті Local.dk


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: