Російський допінг і темний бік Олімпіади

Російський допінг і темний бік Олімпіади
Російська влада продовжує просувати свою державу на міжнародній арені, використовуючи спорт як інструмент пропаганди

«Олімпіада завжди була непростою справою. Як глядачам, нам хочеться вірити в веселощі - вірити в магію і чистоту змагань. Але ми знаємо, що є і темна сторона. Олімпіада ніколи не була простою, доброю розвагою», - розповідає професор Стетсонського університету Мейхіл Фоулер в колонці для CNN.

Позбавляючи спортсменів можливості змагатися чесно, РФ показує, що не вірить в них

Фоулер наводить приклад Олімпіади 1936 року в Берліні, яку знімав режисер Гітлера, Лені Ріфеншталь. Афроамериканський бігун Джессі Оуенс отримав золоту медаль і славу, але на батьківщині все одно залишався жертвою політики сегрегації - а в цей час над світом вже нависала тінь Другої світової.

Також вона нагадує, що організація Літніх ігор 2004 року підкосила економіку Греції, а Володимир Путін відразу ж після Олімпіади в Сочі відхопив шматок української суверенної території.

«Міжнародний Олімпійський комітет вирішив залишити в силі заборону на участь в іграх російської команди легкоатлетів, але при цьому надати право міжнародним федераціям з 28 олімпійських видів спорту самостійно вирішувати, чи допускати російських атлетів до ігор в Ріо (в індивідуальному порядку). Деякі назвали це рішення боягузливим і розцінюють його як нездатність протистояти Путіну», - пояснює автор.

Вона зазначає, що в деякому роді така реакція має сенс: як з'ясувалося за результатами незалежного дослідження Річарда Макларена, російська команда не просто закривала очі на допінг, але і активно заохочувала його використання як мінімум з 2011 року, а, можливо, і раніше.

«Але ця реакція залишає без уваги куди більш трагічне питання: коли держава робить повномасштабне використання допінгу обов'язковим, які наслідки цього для людей?», - задається питанням автор. Вона розповідає історію Юлії Степанової, що дала показання щодо допінгу в Росії. Степанова отримала травму перед Олімпіадою в Лондоні 2012 року, і російські лікарі перестали підміняти її тести, оскільки спортсменка більше не могла принести користі країні. Проби дали позитивний результат, і в 2013 році Степанова була відсторонена.

«Я говорю про це не для того, щоб поставити під сумнів хоробрість дівчини, яка надала інформацію про допінг, а щоб підкреслити, як мало турбують Росію окремі людські життя - життя її спортсменів. Позбавляючи спортсменів можливості змагатися чесно, країна показує, що абсолютно в них не вірить», - зазначає Фоулер.

Вона зазначає, що Росія також не дбає про атлетів: система змушує їх приймати допінг, а потім викидає на вулицю, коли вони більше не можуть принести користь. Сигнал є очевидним: перемога на світовій арені - все, а окремі життя не мають цінності.

За словами Фоулер, в цьому підході немає нічого нового - з того самого моменту, як СРСР офіційно почав брати участь в Олімпійських іграх (в 1952 році), спорт, як і балет, музика, національні танці - став політичною зброєю.

«Звіт Макларена з Сочі, який показав, що в історії з допінгом була замішана ФСБ, також є доказом того, що російська влада не відмовилася від ідеї просувати свою державу на міжнародній арені, використовуючи спорт як інструмент пропаганди - за рахунок здоров'я атлетів», - пише Фоулер, додаючи, що найбільше від нездатності Міжнародного Олімпійського комітету ввести повну заборону постраждають саме російські спортсмени: тепер у їхніх тренерів і спортивних чиновників з'явиться мотивація і далі шукати обхідні шляхи для збереження допінг програми.

Проте, вона застерігає від впевненості, що проблема тільки в росіян: вони не єдині, хто використовує допінг.

«Той факт, що існує так багато антидопінгових агентств, тільки підкреслює, наскільки серйозною є проблема. І ми знаємо про це. Більш того, ми знаємо, з яким ризиком для здоров'я спортсменів пов'язані інтенсивні тренування і змагання. І все ж ми продовжуємо дивитися Олімпійські ігри», - робить висновок Фоулер.

Повну версію колонки Мейхіл Фоулер читайте на сайті CNN


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: