Путін приписав собі успіхи РФ. Тепер настав час відповідати за невдачі

0 коментувати
Ендрю Хіггінс: Кремль 16 років створював образ лідера, для якого немає нічого неможливого

Ендрю Хіггінс: Кремль 16 років створював образ лідера, для якого немає нічого неможливого

Кремль втратив усі прості важелі, які дозволяли йому раніше вирішувати проблеми в економіці - або створювати видимість їх вирішення для публіки

"Конференц-зал заводу, де російський лідер Володимир Путін публічно насварив одного з найбагатших російських олігархів за невиплату зарплат робітників, став храмом, священним місцем, де Путін заспокоїв громадське невдоволення й показав вихід для простих людей. Але це було майже сім років тому, коли Путін був прем'єром. Нині ж проблеми, з рішення яких нинішній президент зробив велике шоу, повернулися - і їх причини куди серйозніше, ніж жадібність олігархів, на яку Путін списав всі проблеми в 2009 році", - пише американський журналіст Ендрю Хіггінс для NY Times.

Нинішня криза в Росії загнала Путіна в глухий кут

Він розповідає, що місто Пікальово, в якому відбулася сцена на заводі, як і інша Росія, тепер втягнуті в найтривалішу рецесію з моменту приходу Путіна до влади в 1999 році. Світовий банк попередив, що цього року відсоток бідних збільшиться до 14,2% населення, "ліквідувавши результати майже десятиліття зростання".

"Нинішня криза в Росії, нехай і спричинена здебільшого ринковими факторами, непідконтрольними Кремлю, зокрема, падінням цін на нафту і газ, загнала Путіна в глухий кут. Після довгих років, протягом яких він подавав зростання економіки як свою заслугу, хоча насправді не мав до неї практично ніякого відношення, і показував себе лідером, здатним розрубати будь-які економічні і політичні вузли, він зіткнувся з проблемою, що продемонструвала чіткі межі його могутності і здібностей", - зазначає Хіггінс.

Він додає, що недавній стрибок цін на нафту пробудив у Кремлі надію на те, що гірша частина економічного шторму,я кий спіткав Росію, вже позаду, але він також підкреслив, наскільки доля Путіна залежить від непередбачуваних і неконтрольованих зовнішніх сил, зокрема, ситуації на енергетичному ринку або економічних санкцій, введених Європою і Сполученими Штатами.

Цей спад, як вважає експерт, відбивається і на позиції Путіна, або, принаймні, вірі в його політику, оскільки захоплення росіян його зовнішньополітичними ескападами гасне, а побутові фінансові питання затьмарюють інтерес до політики. Приблизно половина опитаних незалежним Левада-центром сказали, що вірять, що РФ рухається в правильному напрямку, тоді як ще минулого року цієї позиції дотримувалися 64% росіян.

"І все ж Путін залишається надзвичайно популярним: 73% опитаних у березні сказали, що вони довіряють президенту. Це набагато менше, ніж 83% в березні минулого року, але все ще набагато вище того, на що може розраховувати будь-який західний лідер", - нагадує Хіггінс.

Він розповідає, що Кремль 16 років створював Путіну образ лідера, для якого немає нічого неможливого.

Зокрема, у випадку з заводом в Пікальово, де виникла проблема із заборгованістю, Путін всього за кілька хвилин на зустрічі з власниками обізвав їх тарганами, які зробили тисячі людей заручниками власних амбіцій і непрофесіоналізму. Перелякані власники, боячись втратити свої активи, оперативно вирішили проблему.

Але тепер через низькі ціни на енергоносії і західні санкції у відповідь на агресію в Україні економіка Росії виявилася в жалюгідному стані. "Вона просто не може конкурувати з Китаєм, США і навіть з Європою, яку кремлівські медіа постійно називають "загниваючою". Кремль втратив усі прості і популярні важелі, які давали йому раніше вирішувати проблеми в економіці - або, принаймні, створювати видимість вирішення проблем для публіки", - підсумовує автор.

Повну версію колонки Ендрю Хіггінса читайте на сайті NY Times


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: