Путін ніколи не зупиниться

9 коментувати
Даля Грібаускайте: Ми були окуповані 50 років, і ми знаємо, як справлятися з Росією

Даля Грібаускайте: Ми були окуповані 50 років, і ми знаємо, як справлятися з Росією

Сьогодні путінська Росія не тільки готова до війни, але й прагне до неї. Європа і Захід не мають ні готовності, ні бажання воювати

«Бомбардуваннями Сирії президент Обама продемонстрував хоч якісь лідерські якості. Брак лідерства сьогодні – як у Європі, так і в США, - одна з причин стрімкого зростання тероризму (...) він дозволив терористичним групам на кшталт ІДІЛ набрати силу, а в питанні України він дозволив РФ перетворитися на державу з терористичними елементами», - говорить президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв'ю The Washington Post.

Грібаускайте розповідає, що ситуація в Україні продовжує погіршуватися: російські солдати так і не залишили її територію, що означає, що Європа і світ дозволяють Росії бути не просто країною, яка залякує своїх сусідів, але і країною, яка організовує війну зі своїми сусідами. «Це такий же міжнародний тероризм, як і те, що відбувається в Іраку і Сирії», - впевнена президент Литви.

Ми повинні зупинити Путіна в Україні

«В Україні йде справжня війна. ЄС і велика частина світових лідерів намагаються говорити про те, що відбувається так, ніби це не зовсім війна, а певною мірою лише підтримка терористичних елементів. Ми бачили Крим. Спочатку там були зелені чоловічки, потім вони перетворилися в російських солдатів. Зараз у Східній Україні відбувається те ж саме. І я впевнена, що це не остання територія, де Путін планує продемонструвати свою силу», - попереджає Грібаускайте.

Вона розповідає, що, якщо санкції будуть занадто м'якими або не будуть ефективно впроваджуватися, Путін може спробувати об'єднати під своєю рукою Східну Україну, Південну Україну і Крим. «Він нещодавно сказав, що за два дні може дійти до Варшави, країн Балтії та Бухареста. Це відкрита загроза сусідам», - зазначає литовський президент.

«Якщо ми дозволимо йому, він піде куди завгодно. Проблема в тому, що сьогодні путінська Росія не тільки готова до війни, але й прагне до неї. Європа і Захід не мають ні готовності, ні бажання воювати. В Європі і в світі зараз немає лідерів, здатних зупинити Путіна. Потім ми будемо дивуватися, що нові території захоплені, нові країни розколоті, але тоді зупинити його буде набагато складніше, а, можливо, буде вже занадто пізно», - припускає Грібаускайте.

«Всі знають, що пункт 5 Статуту НАТО набуде чинності [В разі нападу Путіна на країни Балтії - НВ]. Але це не зупинить Путіна, якщо він не побачить реальних дій від європейських і світових лідерів. Вони тільки і роблять, що розмовляють. Ми повинні зупинити Путіна в Україні. І зараз Захід цього не розуміє. Саме тому я кажу, що сьогодні в Європі лідерську позицію займає Путін, а не Захід», - говорить Грібаускайте.

Вона підкреслює, що сьогодні поведінка Росії не менш небезпечно, ніж дії ІДІЛ в Іраку і Сирії. «Росія тероризує своїх сусідів і використовує терористичні методи», - пояснює вона.

«Ми були окуповані 50 років, і ми знаємо, як справлятися з Росією. Дивує, що країни, які знаходяться далеко і ніколи не були жертвами агресивної політики РФ, бояться розібратися з Росією», - підсумовує вона.

Повну версію інтерв'ю з Далею Грібаускайте читайте на The Washington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: