Путін не зупиниться

Еерік Нийлес Крос: Мета сучасної війни - не фізичне знищення ворога, а руйнування його волі і цінностей

Еерік Нийлес Крос: Мета сучасної війни - не фізичне знищення ворога, а руйнування його волі і цінностей

Всі дії Росії за останні два роки були елементом єдиного плану – війни проти уявної «гегемонії Заходу»

«У сучасній військовій справі альтернативні методи ведення війни – пропаганда, а також економічний, культурний і гуманітарний саботаж – будуть грати більш важливу роль, ніж традиційні методи, стверджував голова російських Збройних сил Валерій Герасимов за рік до анексії Криму. Метою сучасної війни є не фізичне знищення ворога, але внутрішнє руйнування його готовності до боротьби, волі і цінностей», - пише естонський дипломат і радник спецслужб Еерік Нійлес Крос у колонці для Politico.

РФ піде на переговори тільки після того, як досягне своїх цілей в Україні та Сирії

Він розповідає, що крізь призму російської агресії, вторгнення в Східну Україну, дестабілізацію Молдови, ескалацію війни в Сирії і кризу біженців доктрина Герасимова демонструє, що всі дії Росії за останні два роки були елементом єдиного плану – війни проти (частково уявної) «гегемонії Заходу».

Доктрина Герасимова заснована на «теорії рефлекторного контролю», яку любили радянські військові теоретики. Вона передбачає, що контроль можна встановити, викликаючи у цільової аудиторії рефлекторні, несвідомі реакції. Аудиторія постійно забезпечується необхідною інформацією або дезінформацією, розрахованою на те, щоб спровокувати передбачувані і бажані для Росії реакції.

«Перед і під час свого нападу на Україну РФ активізувала порушення повітряного простору НАТО, - наводить приклад Крос. – Кремль поширював історії про готовність Путіна використовувати ядерну зброю, на міжнародних форумах, представники Росії вели себе вкрай агресивно, і все це супроводжувалося інформаційною кампанією, головним меседжем якої було: «В Україні немає війни. Росія просто допомагає розібратися з кризою».

Він пояснює, що метою цієї кампанії було переконати Захід у небажанні вступати в конфлікт військовим шляхом, або надавати допомогу Україні. Заперечуючи, що в Україні йде війна, Кремль дозволяв Заходу сподіватися, що Путін шукає вихід з конфлікту. Росія приховувала свої реальні цілі за декларативним прагненням «знайти дипломатичне вирішення конфлікту». І Захід відреагував рівно так, як очікувалося, сподіваючись на щирість Москви.

Крос називає санкції Заходу проти РФ напівзаходами, аналогом територіальних поступок Наполеону в XIX столітті або Гітлеру в ХХ-му. Санкції були тактичним програшем, так як, по суті, визнали анексію Криму.

«Повноцінна війна вимагає постійного ворога. Українське керівництво і сирійські повстанці такими не є - згідно з кремлівськими стратегічними документами, головними ворогами країни вважаються США, НАТО і Євросоюз. Росія піде на переговори тільки після того, як досягне своїх цілей в Україні та Сирії, а також виконає стратегічну задачу: зруйнує структуру безпеки Заходу і змінить існуючий світовий порядок відповідно до власних інтересів», - говорить Крос.

«Росія хоче знищити основу нашої могутності: віру в цінності, на яких стоїть політична система Заходу. Європейські лідери, які намагаються звинуватити Німеччину в кризі біженців, які хочуть будувати стіни на кордонах, окремо домовлятися з Путіним і припинити санкції задля «нового діалогу», руйнують єдність Європи», - міркує автор.

«Ми спимо і не помічаємо, що ера мирного життя підходить до кінця. Час прокинутися», - попереджає Крос.

Повну версію колонки Ееріка Нійлеса Кроса читайте на сайті Politico


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: