Путін намагається влаштувати у США революцію

3 коментувати
Джексон Діль: Путін розуміє, що Вашингтон – не Київ; навряд чи учасники протесту вийдуть на вулиці перед Білим домом або Конгресом

Джексон Діль: Путін розуміє, що Вашингтон – не Київ; навряд чи учасники протесту вийдуть на вулиці перед Білим домом або Конгресом

«Мета Кремля – створити ілюзію схожості між популістською кампанією Трампа і продемократичними рухами в країнах Східної Європи», – розповідає американський журналіст Джексон Діль в колонці для The Washington Post

«Восени 2004 року Володимир Путін зазнав удару, який так ніколи й не забув. Шахрайська перемога прокремлівського кандидата на українських президентських виборах, яку Путін прямо й забезпечував, була зірвана через народне повстання. Ці протести, які стали відомі як Помаранчева революція, створили модель для протидії фальсифікації виборів в автократіях у всій Євразії – в Киргизстані, Білорусі, Азербайджані і в 2012 році – в самій Росії».

Путін намагається відповісти американській політичній еліті її ж, як він вважає,зброєю

Він розповідає, що більшість цих повстань не досягли успіху. Але у Путіна виробилася одержимість «кольоровими революціями», які, як він переконаний, не є ні спонтанними, ні організованими на місцевому рівні, оскільки насправді сплановані Сполученими Штатами – і, в разі протестів у Москві чотири роки тому, самої Гілларі Клінтон.

Діль підкреслює, що саме в цьому контексті слід розглядати нинішнє втручання Росії в хід президентської кампанії в США.

«Путін намагається відповісти американській політичній еліті її ж, як він вважає, зброєю», – зазначає колумніст. Він упевнений, що Путін намагається організувати – за допомогою Трампа – «кольорову революцію» в США.

Діль аналізує стандартний алгоритм протестів: мова завжди йшла про протистояння альтернативного політичного руху і владної еліти, яка готова була піти на фальсифікації, щоб зберегти свої позиції. Прихильники альтернативного руху збирали докази цих фальсифікацій, проводили опитування і підрахунки, поширюючи свої дані поряд з офіційними. Коли в результаті фальсифікацій перемагала правляча партія, вони закликали своїх прихильників вийти на вулиці з протестами, які, як вони сподівалися, повалять режим або як мінімум змусять владу скасувати результати виборів.

«Звичайно, популістська кампанія Трампа не більше схожа на продемократичні руху в країнах Східної Європи, ніж потенційна адміністрація Клінтон – на путінський режим. Але мета Кремля – створити цю ілюзію схожості », – переконаний автор.

«Першим кроком кампанії було зламати комп'ютери Національного комітету Демократичної партії і старших партійних діячів і поширювати – іноді зі змінами – матеріал, який нібито доводив, що Клінтон підіграють», – пояснює Діль.

Після цього почали звучати припущення про те, що можливі й фальсифікації під час самих виборів.

«Тим часом Трамп грає свою роль; він не впорався б з нею краще, навіть якщо б працював за затвердженим Кремлем сценарієм, – говорить автор. – Він постійно попереджає, що вибори можуть бути сфальсифіковані, і закликає своїх прихильників стежити за «певними місцями», де він, швидше за все, програє – зокрема, за Філадельфією».

Він підкреслює, що деякі прихильники Трампа вже заявляють про готовність протестувати в разі перемоги Клінтон.

«А що щодо революції? Путін розуміє, що Вашингтон – не Київ; навряд чи учасники протесту вийдуть на вулиці перед Білим домом або Конгресом. Але бунти можуть статися і онлайн: уявіть собі шквал коментарів, підкріплених проплаченими тролями Кремля, його супутниковою телевізійною мережею, і прихильниками Трампа, з приводу «крадіжки» перемоги у республіканця», – пояснює Діль.

Він додає, що це не завадить Клінтон стати президентом – як протести на Болотній не завадили Путіну свого часу.

«Але Путін таким чином помститься. А Трамп зіграє роль найкориснішого ідіота», – робить висновок Діль.

Повну версію колонки Джексона Діля читайте на сайті The Washington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: