Путін вельми прислужився США

Роберт Дж. Самуельсон: Раніше кібератаки не ставили під загрозу нашу економіку або наш спосіб життя

Роберт Дж. Самуельсон: Раніше кібератаки не ставили під загрозу нашу економіку або наш спосіб життя

«Раніше кібератаки не ставили під загрозу нашу економіку чи наш спосіб життя. Путін і російські хакери зруйнували цю модель», – пише журналіст Роберт Дж. Самуельсон у колонці для Washington Post

«Можливо, я видаю бажане за дійсне, але думаю, що Володимир Путін нам дуже прислужився. Він показав нам справжню загрозу кібервійни шляхом, який, можливо, змусить нас сприймати її як серйозну загрозу національній безпеці та вживати ефективні контрзаходи», – стверджує Самуельсон.

Американці знають про небезпеки кібератак. Схоже, кожні кілька тижнів відбувається який-небудь серйозний злам, пов'язаний з крадіжкою величезної кількості особистих і корпоративних даних.

Ми могли б перенести частину життєво важливих даних в офлайн-мережі

Недавнім прикладом він називає зізнання Yahoo в тому, що в 2013 році сервери компанії зламали, і вона втратила дані 1 млрд користувачів.

Тим не менш, автор підкреслює, що реакція на ці злами дуже стримана. Ми розглядаємо кібератаки як незручність, але не смертельну.

«Раніше кібератаки не ставили під загрозу нашу економіку або наш спосіб життя. Злами в основному представляли нову форму злочинів – дорогих, але все ж терпимих. Крім того, велика частина кібератак виявлялася невдалою», – підкреслює Самуельсон.

Він пояснює, що раніше інтернет створював нові способи реалізації старих схем. Приблизно дев'ять з десяти зламів були пов'язані з крадіжкою або бізнес-шпигунством.

«Путін і російські хакери зруйнували цю модель. Цей злам – як його сприймають і ЦРУ і ФБР – можна розцінювати як спонсований іншою державою акт агресії. Він загрожує нашому способу життя. Він ставить під питання надійність наших політичних інституцій і віру суспільства в них. Більше того, він показує, що наша фізична безпека знаходиться під загрозою», – каже автор.

Самуельсон попереджає, що ворожі хакери можуть зламувати електромережі, транспортну систему і багато іншого.

При цьому є кроки, які можна зробити, щоб захиститися від цієї загрози.

«Ми могли б перенести частину життєво важливих даних в офлайн-мережі – а саме, побудувати системи, незалежні від інтернету. Це не гарантувало б повну безпеку, але ускладнило б злом багатьох енергетичних, транспортних і фінансових мереж», – відзначає автор.

Він додає, що ще один варіант захисту – запровадити стандарти безпеки для «інтернету речей» (термін, який використовується для машин і домашніх додатків, що підключаються до інтернету).

«Але ми не почнемо діяти, поки не усвідомлюємо серйозність загрози. У американців двояке ставлення до інтернету. Вони люблять соцмережі і гаджети, зокрема, смартфони. Але ненавидять загрозу своїй приватності і ризики злому. Подарунок Путіна Америці полягає в тому, що він змушує нас усвідомити це протиріччя. Він чітко показав, що інтернет – це потужний інструмент, який може бути використаний проти нас», – пояснює Самуельсон.

«Конгрес повинен розслідувати російські хакерські атаки. Добре. Але якщо розслідування буде фокусуватися лише на Росії, воно буде свідомо безнадійним. Проблема полягає не тільки в поганій поведінці РФ. Це природа інтернету. Якщо ми не визнаємо це, то ще не раз будемо його жертвою», – підсумовує автор.

Повну версію колонки Роберта Дж. Самуельсона читайте на сайті Washington Post.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: