Путін дорого заплатить за дружбу з Трампом

6 коментувати
Путін дорого заплатить за дружбу з Трампом
«Успішним політикам, як правило, частіше посміхається удача. Найбільше з перемогою Дональда Трампа на виборах в США пощастило Володимиру Путіну», – пише заступник директора Інституту Кеннана Вільям Померанц в колонці для Reuters

Замість тривалої ізоляції – нове перезавантаження відносин. Путін може домогтися реалізації кількох довгострокових цілей: визнання російської зони впливу, невтручання у внутрішні справи і рівні відносини зі Сполученими Штатами.

Але якщо Трамп дійсно вміє домагатися вигідних угод, продовжує автор, російському президенту доведеться пожертвувати декількома ключовими елементами своєї політики (антиамериканізмом та економічним протекціонізмом), які допомогли йому консолідувати владу.

«Путін вибудував свою зовнішню політику навколо наративу, мовляв, США є головним, а точніше – єдиним суперником Росії на міжнародній арені», – зазначає Померанц. Вся його політика, кожна промова, кожна зустріч, кожен новинний випуск – все крутиться навколо цієї тези. Але що якщо цей ворог раптом зникне? Путіну просто нічим замінити пропагандистський потік про зарозумілу й одержиму владою Америку.

«Більш того, якщо президент Трамп вирішить зняти з Росії санкції (а його приклад, найімовірніше, наслідує і Європейський Союз), це підірве нинішню економічну стратегію Путіна», – зазначає політолог. У відповідь на американські санкції російський президент ввів контрсанкції, що забороняють імпорт продуктів з Європи і США, забезпечивши тим самим велике зростання внутрішнього виробництва. Але що, якщо Трамп погодиться зняти санкції лише в обмін на скасування контрсанкцій і вільний доступ до російського ринку?

Путіну нічим замінити пропагандистський потік про зарозумілу й одержиму владою Америку

Різке скасування санкцій може також підірвати плани Путіна в Україні, вважає колумніст. Санкції нерозривно пов'язані з мінським процесом. Європейці наполягають на тому, що вони збережуться до тих пір, поки не досягнуто прогресу в імплементації Мінських угод, що вимагає певних дій як з боку Росії, так і з боку України. Росіяни несуть відповідальність за збереження перемир'я з боку сепаратистів, включаючи виведення важкої зброї з фронту. Українські поступки болючіші: Київ потенційно повинен визнати місцеві вибори в Донецьку і Луганську, надавши цим регіонам значну автономію.

Якщо ж Трамп вирішить зняти санкції до повної реалізації Мінських угод, Україна зможе вільніше діяти щодо сепаратистів. Насправді, деякі українські коментатори пропонують відпустити сепаратистські регіони, тим самим позбавивши країну від дорогого процесу політичної реінтеграції.

Будь-яке рішення Києва в цьому напрямі стане великою дилемою для Путіна, продовжує автор. «Кремль втратить важіль впливу на Київ, і повинен буде нести відповідальність за східні регіони України, що відкололися, з фінансової та адміністративної точки зору», – говорить він.

Таким чином, перемога Трампа поставить Путіна перед непростим вибором. Російський президент залишається гнучким політиком, і він міг би з радістю погодитися на тимчасове поліпшення російсько-американських відносин, щоб країна відновилася після нищівної економічної рецесії. Але популярність російського президента безпосередньо пов'язана з його войовничою зовнішньою політикою і протекціоністськими заходами. Раз зовнішнього ворога не буде, Путіну доведеться шукати інші способи згуртування народу навколо себе.

Переклад НВ

Повну версію колонки Вільяма Померанца читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: