Путін, біженці і маніпуляції Орбана

1 коментувати
Симеон Дянков: Європейські інституції виявилися не в змозі адекватно зреагувати на кризу

Симеон Дянков: Європейські інституції виявилися не в змозі адекватно зреагувати на кризу

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан скористався темою мігрантів, щоб підвищити свою дещо згаслу популярність

«З минулого року, коли почалася втеча мігрантів з Близького Сходу, Угорщина опинилася в центрі уваги», - стверджує болгарський економіст Симеон Дянков у своїй колонці для Financial Times. Він називає дві причини цього: по-перше, основний потік мігрантів, які пробираються в Німеччину та інші квітучі країни, проходить через грецькі острови, а потім через Сербію і Угорщину. По-друге, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан скористався темою мігрантів, щоб підвищити свою дещо згаслу популярність.

За словами автора, Орбан закликає побудувати чотириметрову стіну на кордоні з Сербією і направити туди солдатів, забороняє мігрантам доступ до залізничних вокзалів. По всій країні розвішані плакати, що демонструють мігрантам, що їх тут не чекають.

«Сумнівів в уміннях пана Орбана у мене немає: він єдиний політик у Східній Європі, який тричі отримав посаду прем'єра. Але його жорстка позиція щодо мігрантів обумовлена зростанням популярності праворадикальної партії Йоббік. Щоб протистояти їм, він і сам озброївся агресивною риторикою, неприпустимою для правозахисників та інших європейських лідерів», - говорить Дянков.

По всій Угорщині розвішані плакати, що демонструють мігрантам, що їх тут не чекають

Він додає, що є ще дві причини неприйняття Орбаном мігрантів, і вони куди як глибші, ніж вищезгадані політичні маневри.

«По-перше, за надмірний авторитаризм Орбана критикують ще з початку його другого терміну при владі в 2010. ЄС засуджував угорський уряд за втручання в справи Центрального банку, наступ на свободу преси, використання податків на шкоду іноземним інвестором і опонентам, а також за підтримку практики російського президента Путіна з використання поставок енергоносіїв в якості інструменту політичного тиску на сусідів Угорщини», - перераховує автор.

Він каже, що Орбан побачив слабкість в тому, як Європа реагує на кризу біженців, і використав цю можливість, щоб бути почутим. Європа мало що зробила, щоб допомогти країнам, на які припали перші хвилі міграції, Греції та Італії, як і Болгарії, Угорщині та Європі. Численні зустрічі в Брюсселі майже не дали результату.

«У цьому плані Орбан правий: європейські інституції виявилися не в змозі адекватно зреагувати на кризу», - визнає Дянков, додаючи, що Орбан намагається запропонувати ЄС альтернативу у вигляді сильних і вольових лідерів (натякаючи, очевидно, на себе).

Другою причиною його поведінки, на думку автора, є те, що Орбану не вдалося досягти прогресу в переорієнтації на Росію як на нового стратегічного партнера.

Орбан, за словами Дянкова, робив все, щоб продемонструвати свою лояльність Путіну, але спільний з РФ і Болгарією газовий проект був згорнутий. Орбан навіть прийняв у себе Путіна в лютому 2015 – це був перший візит російського президента в ЄС після введення санкцій відносно РФ. Путін і Орбан заговорили про альтернативу "Південному Потоку" – трубопровід, що проходить через Туреччину. Якби цей проект було реалізовано, Угорщина стала б новим енергетичним хабом в самому центрі Європи. Але і з цього проекту нічого не вийшло.

«Головне побоювання, яке викликає поведінка Угорщини – те, що й інші країни можуть піти тим самим шляхом і відмовитися виконувати свої гуманітарні обов'язки. Приклади вже є: Болгарія і Македонія», - підсумовує Дянков.

Повну версію колонки Симеона Дянкова читайте на сайті Financial Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: