Проблем з поверненням Криму не буде

Віталій Портников: Явка в окупованому Криму склала 42,4 відсотка голосів на 18 годин

Віталій Портников: Явка в окупованому Криму склала 42,4 відсотка голосів на 18 годин

Своїм неголосуванням на думських виборах мешканці півострова ще раз переконали нас і весь інший світ: він залишається українським

Для України один з найважливіших результатів виборів у Державну Думу Росії – явка в окупованому Криму. Вона склала 42,4 відсотки голосів станом на 18 годин, що значно нижче не тільки "явки" на імітований "референдум" про приєднання Криму до Росії, але і явки на останні парламентські вибори в Україні, – пише журналіст Віталій Портников у колонці для newsru.ua

У Криму на вибори "гоблінів" пішов той, хто хотів і той, хто просто не міг не піти

Можуть сказати, що 42 відсотки – теж дуже непогана явка, у багатьох неокупованих регіонах Росії не вдалося досягнути навіть такого результату. Але правда полягає в тому, що російська влада дійсно була зацікавлена у низькій явці, розраховуючи на беззастережну перемогу "Єдиної Росії" – це необхідно для зміцнення диктатури в умовах наближення економічного краху. Тому для явки не була задіяна вся міць адміністративного ресурсу. Там, де про неї подбали – як у Чечні, наприклад – явка була звичною, "радянською".

А в Криму на вибори "гоблінів" пішов той, хто хотів і той, хто просто не міг не піти. Давайте для початку віднімемо з явки російських військовослужбовців і членів їхніх сімей. Це – не кримчани, а звичайнісінькі окупанти. Багато з них і до анексії Криму голосували на російських виборах, отже, тут мало що змінилося. Потім – російські військові пенсіонери, окупанти на відпочинку. Вони теж не мають до Криму ніякого стосунку. Це дачники, деяким з яких ми з незрозумілих причин дали українське громадянство. А багато хто так і залишалися росіянами – і зрозуміло, що вони продовжують брати участь у "своїх" виборах.

Ще одна категорія учасників виборів – бюджетники. З них потрібно виділити державних службовців. Це часто переконані зрадники, які зробили свій вибір на користь роботи на окупаційний режим, маленькі аксьонови, константінови і поклонські. Зрозуміло, що вони не могли не піти голосувати, ба більше – вони зацікавлені у продовженні окупації, оскільки в разі її закінчення вони будуть вимушені розпрощатися з теплими місцями, багато з яких "насиджені" ще при Україні. А робити ці люди нічого не вміють – тільки красти. Так, і вони теж часто голосують із членами сімей, які паразитують на накраденому родичами.

(...) Ще одна категорія кримських виборців – активісти. Ті, хто хоче потрапити у владу і красти разом з нею. "Партія шахраїв і злодіїв" – це ж так спокусливо звучить! Візьміть мене з собою! Який-небудь Вадік Колесніченко, задерши штани, побіг голосувати – тільки от не на тих шахраїв поставив, дурнику. До "тих" беруть не кожного.

Ось вам, власне, і всі, хто проголосував – окупанти, їхні посіпаки та їхні заручники. Це – не населення Криму. Населення Криму голосувати не прийшло – та й на референдум, як ви самі розумієте з явки на парламентських виборах, теж не поспішало. Навіщо?

Тому особливих проблем з реінтеграцією Криму не передбачається. Окупантам і членам їхніх сімей доведеться покинути півострів так, як вони вже йшли з Чехословаччини, Угорщини, Польщі, Албанії, Єгипту, Литви, Латвії, Естонії, Грузії – та мало звідки виганяли російських військових! Тож нехай підшукують житло за новим місцем служби.

Російські пенсіонери, якщо захочуть залишитися, зможуть ходити на вибори до консульства в Севастополі – під наші оплески. Ні, мову в їхньому віці вчити не потрібно. А те, що Крим – це Україна – затямити собі.

Зрадникам, які вирішили служити агресору, доведеться знайти собі нове місце роботи в російському держапараті. Ну, а хто не встигне втекти – буде давати пояснення в трибуналі.

Бюджетникам, як і всім іншим нашим громадянам у Криму, можна тільки поспівчувати. І згадати, що це ми не змогли захистити їх від нахабного окупанта. Їхня участь у російських виборах – звичайне зґвалтування, про яке після закінчення окупації вони, звісно ж, захочуть забути. І ми повинні будемо їм у цьому допомогти.

Тим більше, що своїм неголосуванням на думських виборах мешканці Криму ще раз переконали нас і весь інший світ: півострів залишається українським.

Повну версію колонки Віталія Портникова читайте на сайті newsru.ua


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: