Про любов патріарха Кирила до Сталіна

4 коментувати
Віталій Портников: Що ще розповісти патріарху Кирилу, щоб він згадав, хто такий Сталін?

Віталій Портников: Що ще розповісти патріарху Кирилу, щоб він згадав, хто такий Сталін?

«Нехай глава РПЦ згадає про своїх власних дідуся та батька. Про мільйони вбитих та покалічених. Про проект Сталіна з людожером Гітлером», - пише журналіст Віталій Портніков у своїй колонці для Крим.Реалії

«Дід у мене був чудовою людиною. Він пройшов 47 в'язниць і 7 заслань, прожив в ув'язненні майже 30 років і був одним з перших соловчан. Трудився машиністом на залізниці казанського напрямку, а сидів лише тому, що боровся проти обновленства, яке свого часу було інспіроване ЧК, а потім НКВД для руйнування церкви», - розповідав Московський патріарх Кирило «Російській газеті». У батька майбутнього глави Російської православної церкви схожа доля: він був заарештований відразу ж після закінчення інституту за «політичну нелояльність», відсидів кілька років на Колимі.

Цікаво, як дід і батько патріарха поставилися б до слів Кирила про те, що не можна засуджувати Сталіна

Цікаво, як дід і батько патріарха поставилися б ось до цих слів Кирила, сказаних на відкритті XIV виставки-форуму «Православна Русь. Моя історія. XX століття. 1914-1945. Від великих потрясінь до Великої Перемоги»: успіхи того чи іншого державного керівника, який стояв біля витоків такого роду відродження, модернізації країни, «не можна піддавати сумніву, навіть якщо цей керівник відзначений злиднями».

Я навіть не хочу засуджувати Московського патріарха за ці слова, покликані обілити пам'ять про чудовисько. Нехай глава РПЦ згадає про свого власного дідуся. Про свого власного батька. Про практично весь єпископат власної церкви, який був знищений в роки сталінських репресій. Про мільйони прихожан цієї церкви, закатованих від голоду тут, в Україні. Про інші мільйони - убитих, покалічених, позбавлених права на нормальне життя і роботу - тільки за те, що вірили в Бога і не хотіли відмовлятися від своєї віри. Про новомучеників російських. Про проект Сталіна з людожером Гітлером. Про кошмари перших місяців відступу Радянської армії - це пряма «заслуга» генералісимуса. Про жахи блокади Ленінграда: рідний брат патріарха пережив її дитиною. Про репресії проти священиків, які - на відміну від держави - продовжували залишатися зі своєю паствою на окупованих територіях - уже після перемоги у війні. Що ще розповісти патріарху Кирилу, щоб він згадав, хто такий Сталін?


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: