Подалі від Трампа. Чому моя сім'я їде з США

2 коментувати
Дженніфер Сміт: Іноді правильний вчинок – це переїзд на інший кінець світу заради впливу на те, на що ми можемо вплинути на життя наших дітей
httpcoffeeloveswine.com

Дженніфер Сміт: Іноді правильний вчинок – це переїзд на інший кінець світу заради впливу на те, на що ми можемо вплинути на життя наших дітей

Американський підприємець Дженніфер Сміт у колонці для Time розповідає про те, чому вона переїжджає із США в Австралію, подалі від Дональда Трампа

Ми батьки двох дітей і не втомлюємося повторювати їм, що дівчатка можуть робити все те саме, що і хлопчики. Як любить заперечувати мій п'ятирічний син: «Крім пісяння на дерево».

Я все ще пам'ятаю той день, коли бабуся витягла мене на вулицю, підняла капот своєї машини і стала міняти мастило. Тоді мені було 15 років. Закінчивши, вона м'яко опустила капот, повернулась до мене і сказала: «Ніколи не дозволяй нікому говорити собі, що ти не можеш щось зробити лише тому, що ти дівчина».

Ця жінка вплинула буквально на всі сфери мого виховання. Озираючись, я можу згадати лише кілька випадків, коли плакала від болю, що пронизує все тіло. День, коли вони з дідусем загинули в автокатастрофі, був одним з них.

Ще одним таким днем стало 8 листопада 2016 року.

Поки ми всі з тривогою очікували катастрофи, вона настала – повернулася реальність, де все ще існують ґендерна дискримінація, расизм і нетерпимість. Це був момент, коли нам довелося сидіти з дітьми і пояснювати, що ж станеться завтра. Мені, жінці, що вихована так, щоб завжди залишатися сильною, що виховує свою дочку, щоб та стала такою ж, довелося пояснювати дітям підсумки президентських виборів у США. Та це виявилося непросто. З тих пір ми кожен день задавалися питаннями: як ми хочемо виховувати своїх дітей? Які цінності ми хочемо прищепити їм? Як ми можемо навчити їх бути краще цього?

Ми повинні були зрозуміти, як діяти правильно в цій ситуації.

Більшість з нас голосували не на одних виборах, ми знаємо, що іноді наш кандидат перемагає, а іноді він або вона терпить поразку. Роки виборів зазвичай надавали можливість обговорювати різні проблеми з друзями з різних куточків країни. У цих бесідах ми пропонували різні точки зору та знаходили спільну мову.

З кожною новою фотографією з овального кабінету, бажання виїхати стає все сильнішим

Цього разу таких дискусій просто не існувало.

Пам'ятаю момент, коли я вирішила повністю виключити себе з політичних обговорень, зробивши перерву в соцмережах на цілих сім місяців. Тоді потік лайки на адресу жінки, яка присвятила все своє життя державній службі та ставши учасником гонки за головний пост країни – не припинявся. Ви можете не погоджуватися з її політичними поглядами, але неможливо заперечувати той факт, що Хілларі Клінтон – видатна жінка. Коли в стрічці її прізвище було зменшено до лайки з чотирьох букв, мені стало погано.

Місяцями нас змушували дивитися телевізійне реаліті-шоу на фоні нашого демократичного процесу. Агітаційна кампанія Дональда Трампа була грубою і орієнтованою на поділ людей. Багато хто говорив про переїзд з країни в разі його перемоги. Багато хто відмовився від цієї ідеї після виборів. У нас інакша ситуація.

Будучи дружиною іммігранта та володаря грін-карти, я обговорювала зі своїм чоловіком проблему будівництва стін. Ми говорили про трубопроводи, які можуть знищити джерело води для мільйонів людей. Ми говорили про те, як незатишно себе почуваєш, відправляючи дітей до школи, де їх зустрічає озброєний поліцейський. Ми говорили про те, як важливо пояснювати доньці, що вона може стати, ким завгодно, що вона народжена не тільки для того, щоб бути об'єктом чоловічої уваги або для продовження роду. Ми говорили з нашим сином про рівність. Ми говорили з дітьми про кохання та відкритість.

Між тим, з кожною новою фотографією з овального кабінету, бажання виїхати стає все сильнішим. Інше майбутнє, яке ми хочемо дати дітям, стає все виразнішим. Ми вирішили продати наш будинок і залишити все це позаду.

Еміграція – дуже особистий вибір, і я не очікую, що всі зрозуміють. Я розумію, що багато хто погодиться. Це нормально. Це наш шлях. Кожна родина може жити, як їй хочеться.

Минулого місяця я пішла з посади віце-президента компанії, яку люблю. Я кинула кар'єру, на яку витратила більше десяти років, віддавши всю себе. Це було непросте рішення, але воно очевидне для мене. Моя відставка – це початок нашої подорожі назад в Австралію, де виріс мій чоловік.

Іноді правильний вчинок – це переїзд на інший кінець світу заради впливу на те, на що ми можемо вплинути – на життя наших дітей. Ми зачиняємо двері цієї глави та готові писати нову.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: