План Трампа. Як США скоротить фінансову допомогу світові

0 коментувати
Емілі Тэмкин: Під ударом опиниться і фінансування програм охорони здоров'я в 41 країні
Фото: архів автора

Емілі Тэмкин: Під ударом опиниться і фінансування програм охорони здоров'я в 41 країні

Журналіст Емілі Темкін у статті для Foreign Policy описує, як скоротиться американське фінансування міжнародних програм

Текст написаний у співавторстві з журналістами Брайном Харрісом і Роббі Гремером

Президент Дональд Трамп клявся поставити США на перше місце, в тому числі з допомогою значного зниження допомоги країнам, що розвиваються і об'єднання Держдепартаменту з USAID, повідомляють джерела Foreign Policy.

Березневий бюджет, запропонований адміністрацією передбачає скорочення допомоги країнам, що розвиваються, більш ніж на третину. Згідно з документом, який потрапив у розпорядження редакції, також перерозподіляється фінансування на розвиток програми, тісно пов'язаної з цілями національної безпеки.

З документа стає зрозуміло, які плани будує адміністрація Трампа щодо зниження міжнародної допомоги в 2018 році. Зокрема, мова йде про об'єднання двох організацій USAID та Держдепартаменту. "Це покладе край професійної компетентності USAID та, на мій погляд, у довгостроковій перспективі, стане катастрофою", – говорить Ендрю Націос, колишній голова організації при президентові Джорджі Буші.

Допомога Україні на політичні та економічні реформи скоротиться на 68.8%

Враховуючи незгоду партій з ідеєю згортання міжнародної допомоги, Конгрес, швидше за все, відхилить більшу частину пропозицій. Сенатор від республіканців Ліндсі Грем, не соромлячись, назвала бюджет Трампа "нежиттєздатним".

Проте експерти очікують, що Конгрес уріже їх бюджет.

При цьому і Держдеп, і USAID поки відмовляються коментувати інформацію про можливе злиття двох структур, і відзначають, що Білий дім опублікує більш докладний бюджет вже цієї весни. Спікер USAID зазначив: «Ми маємо намір максимально ефективно використовувати гроші американських платників податків, обираючи програми, що максимально просувають наші інтереси".

Старші керівники USAID вже повідомили колегам, що спробують впоратися з урізанням бюджету, намагаючись в першу чергу зберегти місії за кордоном. Але при цьому, в агентстві все одно очікують, що проект бюджету вимагатиме закриття 30-35 польових місій і скорочення штату в решті на 65%. USAID зараз працює більше, ніж в 100 країнах.

Також, за словами журналістів, під ударом опиниться і фінансування програм охорони здоров'я в 41 країні. Незважаючи на обіцянку зберегти фінансування Надзвичайного плану президента з надання допомоги у боротьбі зі СНІДом (president's Emergency Plan for AIDS Relief) – ініціативи, створеної для боротьби з ВІЛ/СНІД по всьому світу, в бюджеті кошти урізані майже на 25%. Таке скорочення піддає ризику і американців у разі великої епідемії.

"Наша країна стане набагато більш вразливою перед розповсюдженням інфекційних захворювань, ми вже спостерігали таке під час кризи з Еболою. Те, що починається за кордоном, швидко приходить сюди", – пояснює Джон Норріс, колишній співробітник USAID.

Аналогічно, бюро продовольчої безпеки втратить 68% фінансування. Це скоротить допомогу щодо запобігання браку їжі та змусить Сполучені Штати та інші країни-донори витрачати більше ресурсів на термінову продовольчу допомогу.

Крім здоров'я і продовольчої безпеки, адміністрація виконує обіцянку скоротити допомогу країнам у боротьбі з наслідками зміни клімату. Бюджет передбачає радикальне скорочення фінансування на 94,5% для департаменту з питань світового океану, навколишнього середовища і наукових досліджень.

Крім того, уріжуть витрати на програми і відділи, до яких відноситься спеціальний представник з глобальних проблем жінок, відділ з питань кібербезпеки і Сахарське партнерство по боротьбі з тероризмом.

Такі кроки вказують на спробу зв'язати міжнародну допомогу з інтересами національної безпеки США. Бюджет анулює допомогу у розвитку, що надається 77 країнам і регіональним представництвам, і перенаправляє залишки фінансування на конкретні політичні та стратегічні цілі США.

Зміцнення економічної підтримки фонду на тлі скорочення допомоги за програмами розвитку породило побоювання, що Трамп більше зацікавлений у використанні міжнародної допомоги для досягнення короткотермінових політичних цілей, ніж його попередники.

Як говорить Націос, Держсекретар Генрі Кіссінджер саме так використав фонди під час Холодної Війни. Націос також зазначив, що нинішній секретар Рекс Тіллерсон проводив консультації з Кіссінджером і вважає, що колишній посадовець може мати відношення до реструктуризації. <...>

Деякі скорочення стосуються країн, які вважалися стратегічно важливими. Наприклад, допомога Україні на політичні та економічні реформи скоротиться на 68.8%.

"Однією з основних тем, цілей і напрямків політики США в Україні протягом багатьох років була допомога для руху в бік Європи, - каже колишній посол США в Україні Вільям Тейлор і теперішній віце-президент Інституту миру. – Це в наших інтересах, щоб ця країна не йшла назустріч Росії".

Переклад НВ

Повну версію статті читайте на Foreign Policy

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: