План Путіна: Розвал НАТО та відновлення величі РФ

Стівен Ковінгтон: У Кремлі дотримуються стратегії «правий той, хто сильніший»

Стівен Ковінгтон: У Кремлі дотримуються стратегії «правий той, хто сильніший»

Путін створив в Росії єдину систему мислення, яка служить опорою його політиці

«Путінська Росія сьогодні проводить курс, прямо протилежний обраному Горбачовим в останні роки СРСР. Путін, який почав своє правління з ліберальних реформ, відмовився від них, боячись, що може позбутися влади», - пише радник НАТО Стівен Ковінгтон у своїй колонці на сайті Newsweek.

Вибір Путіна, на думку автора, відображає переконання, що Росія може впоратися зі своєю неконкурентоспроможністю, тільки змінивши світ навколо себе – особливо європейську систему безпеки. Путін вважає, що будь-які менш радикальні варіанти призведуть до втрати ним влади.

Путін переозброює Росію, мілітарізує оборонну політику, змінює оборонну стратегію РФ, дестабілізує прилеглі країни і повертається до старих формул національної безпеки, згідно з якими США та ЄС являють собою загрозу Росії.

«Путіну необхідно змінити Європу, щоб забезпечити стратегічну конкурентоспроможність Росії і уникнути політичних змін всередині РФ. Ці дві мети тісно переплетені, і успіх однієї залежить від того, чи буде досягнута друга», - говорить експерт.

Раніше, за словами колумніста, Росія прагнула ввійти в європейську систему безпеки, щоб розділити і підкорити європейців. Путін же, навпаки, прагне вирватися із загальної системи безпеки, розділити Європу і встановити нові правила.

Російським лідерам, як зазначає автор, потрібна Європа без стратегічних альянсів, без мультинаціональних організацій і без зв'язку між США та Європою, яка переважувала б будь-які переваги, які є у Росії над окремими європейськими країнами. Це дозволило б Росії користуватися своїми сильними сторонами, нічого не змінюючи в державному устрої.

«Це кінцева мета стратегії Путіна, і для її досягнення необхідно зміна правил гри на користь РФ, - стверджує Ковінгтон. – Російські лідери стверджують, що нинішня європейська система безпеки – частина глобальної системи, націленої на встановлення світового порядку, в якому єдиним полюсом сили будуть США».

Росія хоче змінити принципи, які дозволили Європі та іншим країнам домогтися успіху і процвітання, замінивши їх на нові правила, які б сприяли виживанню путінської Росії, яка так і не здійснила реформування країни, і компенсувати її слабкості.

Кампанія РФ проти України продемонструвала, що в Кремлі дотримуються стратегії «правий той, хто сильніший». Ця стратегія розпалює націоналізм, спирається на бідне населення Росії і обіцяє ще більші вигоди багатим.

В рамках цієї стратегії, зазначає автор, Кремль допускає застосування будь-яких засобів, у тому числі й військової сили, щоб дискредитувати і делегітимізувати європейську систему безпеки. «Путін створив в Росії єдину систему мислення, яка служить опорою його політиці, - говорить Ковінгтон. - При цьому наріжним каменем російської політики стала ідея відновлення могутності, престижу і величі Росії після приниження, що країна нібито пережила після Холодної війни».

Повну версію колонки Стівена Ковінгтона читайте на сайті Newsweek


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: