Перестаньте бути рабом смартфона. Шість способів позбутися залежності

0 коментувати
Джон Грохол: Перевірте, скільки повідомлень ви отримуєте щодня

Джон Грохол: Перевірте, скільки повідомлень ви отримуєте щодня

Якщо кожен раз, коли ваш смартфон дзвонить, ви кидаєтеся його перевіряти, то ви дієте як собака, а не розумна людська істота

«У нас дивні відносини з дедалі більшою кількістю технологій, що нас оточують. Деякі люди примудряються використовувати їх, як корисні інструменти для поліпшення життя. Інші ж навпаки - доходять до того, що підлаштовують своє життя під технології», - пише доктор психологічних наук Джон Грохол у своїй колонці для psychcentral.

Він каже, що зараз багато людей стали рабами смартфонів і дозволяють техніці диктувати їм свої правила.

Деякі люди поводяться зі своїми телефонами так, немов прикуті до них ланцюгом

«Я сиджу в кафе з друзями, ми сміємося і балакаємо, а потім чийсь телефон дзеленчить. Негайна реакція власника – схопити його і перевірити, що це за повідомлення. Павлов, напевно, регоче у своїй могилі», - розповідає психолог.

«Ми стали суспільством, поневоленим оповіщеннями наших смартфонів, адже вони обіцяють нам щось. Це щось може виявитися повідомленням про те, що хтось, кого ви в очі не бачили, лайкнув ваш пост. Або комусь сподобалося ваше фото в Instagram. Або невідомий79 став вашим фолловером у Twitter. У реальному житті ми ніколи не дозволили б таким дрібницям відволікати себе від роботи або відпочинку. Однак, ми віддали пріоритет шматку пластику, який, як передбачалося, поліпшить наші життя, а не навпаки», - зазначає Грохол.

Він підкреслює, що не виступає проти технологій, але радить обирати, до якої міри дозволяти їм втручатися у ваше життя. Як нормалізувати відносини зі смартфоном? Ось кілька рекомендацій.

1. Скільки повідомлень ви отримуєте

Більшість людей отримують близько десятка повідомлень на день, але для тих, у кого встановлено велику кількість додатків, це число може доходити до сотень. Це перебір навіть для генія, адже такі повідомлення відволікають вас, нехай навіть на мить. Якщо вам здається, що через смартфон ви тупієте, саме це може стати причиною. Перевірте, скільки повідомлень ви отримуєте щодня – їхня кількість може вас здивувати.

2. Вимкніть всі повідомлення у всіх додатках

«Незважаючи на те, що розробники додатків хочуть, щоб ваш вибір за замовчуванням був: «повідомляти про все, завжди, як можна частіше!», ваш фахівець з психології радить зворотне. Для більшості додатків не потрібно таку увагу з вашого боку. Задумайтеся про те, які з повідомлень настільки важливі, що можна дозволити їм відвернути вас від інших справ. «Ваша дружина народжує» - мабуть, єдине по-справжньому вартісне. Все інше може почекати.

3. Вибирайте повідомлення розумно

Припустімо, є якісь повідомлення, які ви хотіли б отримувати. Вибирайте їх усвідомлено. Якщо додаток перевантажує вас повідомленнями, видаліть його. Розробникам час зрозуміти: чим більше контролю вони дають користувачам над додатком, тим більш лояльними клієнтами ті стануть.

4. Ви не собака, тож зав'язуйте з умовним рефлексом

Експеримент Павлова – чудова аналогія вашим відносинам зі смартфоном. Якщо кожен раз, коли ваш смартфон дзеленчить, ви кидаєтеся його перевіряти, незалежно від того, чим у цей момент зайняті, то ви дієте як собака, у якої виділялася слина при клацанні метронома, а не як розумна людська істота. Це і є одна з перших ознак розвитку у вас залежності від смартфона.

5. Чи віддаєте ви перевагу смартфону перед своїми відносинами

Деякі люди поводяться дуже дивно. Ці люди, мабуть, вважають, що повідомлення, напевно, важливіше, аніж те, що їм говорить людина, яка сидить навпроти. Зверніть увагу на своїх друзів і коханих, зрештою, ніщо не замінить живого спілкування.

6. Пам'ятайте, що смартфон – ваш інструмент, а не ланцюг, на якому ви сидите

Деякі люди поводяться зі своїми телефонами так, немов прикуті до них ланцюгом. Хіба ви не хотіли б стати людиною, яка сама контролює технології у своєму житті? Тож починайте використовувати смартфон за призначенням. Вибирайте, коли ним користуватися, а не слідуйте його наказам. Спробуйте почати вже сьогодні.

Повну версію колонки Джона Грохола читайте на сайті psychcentral

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: