Перемовини з хуліганом. Чого чекати від зустрічі Нормандської четвірки

Віталій Портников: Путін знову буде показувати картки і фотографії і запевняти, що його обмовили

Віталій Портников: Путін знову буде показувати картки і фотографії і запевняти, що його обмовили

«Формат перемовин «спочатку ми поговоримо самі, а потім з ним» - демонструє, як насправді учасники перемовин відносяться до російського президента», - пише журналіст Віталій Портніков у своїй колонці для Грані.ру

Перед тим як зустрітися в Парижі з Володимиром Путіним, Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Петро Порошенко довго обговорювали щось між собою. Вже сам формат такої розмови - спочатку ми поговоримо самі, а потім з ним - демонструє, як насправді учасники перемовин відносяться до російського президента. Меркель та Олланд можуть скільки завгодно намагатися будувати з себе посередників, які намагаються примирити Росію з Україною, - але насправді вони просто перелякані перехожі, головне завдання яких - вберегтися від хулігана.

(...) Такий тристоронній формат не новий. Порошенко вже проводив переговори з Меркель і Олланд - і західні лідери не приховували, що погоджують з українським президентом позиції, а потім доводять їх до відома Путіна. Насправді відбулася непомітна ревізія первісного задуму зустрічі в Нормандії - коли Меркель та Олланд намагалися виглядати миротворцями. Вони і в Мінську, втім, намагалися. Але після Мінська виявилося, що Путін не розуміє самої головної ідеї. Вони-то думали, що разом з Порошенко створюють умови, при яких він зможе з мінімальними репутаційними втратами вибратися зі своєї української авантюри. А він досі не зрозумів, що це авантюра. Він не хоче нізвідки вибиратися. Він навіть не розуміє, як це можна вибратися, не втративши при цьому залишків величі. І в результаті він міцно загруз в Донбасі - а тепер ще поставив другу ногу в сирійські пустелі, щоб уже напевно.

Меркель та Олланд - перелякані перехожі, головне завдання яких - вберегтися від хулігана

І тоді вони зрозуміли, що вибиратися потрібно не йому, а їм - Меркель та Олланд. Вони категорично не хочуть виглядати людьми, які не можуть домогтися миру в Європі. Не хочуть, щоб вважали їх нездатними знайти спосіб заспокоїти хулігана, який розбушувався. І намагаються знайти вихід вже без нього - бо в пошуку виходу він їм явно не помічник. Природно, шукають разом з Порошенком - тому що український президент кровно зацікавлений у тому, щоб вони цей вихід знайшли.

Таким чином, ніякої "нормандської четвірки" немає. Сьогодні Меркель, Олланд та Порошенко будуть розмовляти з Путіним. А він буде їм брехати, намагатися їх шантажувати, доводити, що він виконує, а українці все зривають. А вони будуть тільки скрушно кивати головами і повторювати як мантру, що у разі зриву мінських угод піде посилення санкцій. Їм буде сумно і нудно - але вони досидять з ним до кінця, до якої-небудь нової незрозумілої формули, яка принаймні гарантує, що він не буде воювати в Донбасі хоча б найближчим часом.

А потім Порошенко зникне, а він залишиться і буде доводити кожному з них, що в Сирії він хоче тільки стабільності, що без Асада нікуди і що вони з Башаром відновлять мир і всіх розгромлять. А опозицію він не бомбив, це все вкидання. І їм знову буде сумно і нудно, і вони знову захочуть піти, але досидять до кінця, повторюючи, що якщо він буде бомбити позиції опозиціонерів, а не ІДІЛ, то Росія за це відповість. А він знову буде показувати їм картки та фотографії і запевняти, що його обмовили. Вони підуть, сподіваючись, що ця розмова допоможе врятувати хоча б якісь життя, і розуміючи, що нікого вони не врятували, і їм буде зовсім противно.

А він полетить у впевненості, що знову всіх обдурив.

Повну версію колонки Віталія Портнікова читайте на Грані.ру


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: