Пентагон готується до війни з Росією

3 коментувати
Юлія Іоффе: США приділяють все більше уваги не традиційним методам війни, а гібридній тактиці
www.youtube.com

Юлія Іоффе: США приділяють все більше уваги не традиційним методам війни, а гібридній тактиці

У новій посткримській реальності Росія є не потенційним партнером, а потенційною загрозою

«Вперше після розпаду Радянського Союзу Департамент оборони США переглядає та оновлює свої плани на випадок військового конфлікту з Росією», - пише російсько-американський журналіст, автор New York Times Юлія Іоффе у колонці для the Foreign Policy.

Пентагон розробляє різні сценарії, враховуючи будь-які (навіть непередбачені) обставини. Йдеться про всілякі повороти – від збройної конфронтації з Північною Кореєю до атаки зомбі, зазначає автор. Потім всі ці плани ранжуються і обробляються у відповідності до пріоритетності та ймовірності.

Після 1991 року розробка планів військового конфлікту з Росією пішла з радарів Пентагону. Попередні сценарії покривалися пилом, поки Москва інтегрувалася з Заходом і розглядалася у якості потенційного партнера з низки питань. Сьогодні ж, за словами декількох чинних і колишніх чиновників Держдепартаменту та Департаменту оборони США, Пентагон струшує пил з тих планів і переглядає їх згідно з новою геополітичною реальністю, яка настала після анексії Криму.

Після 1991-го плани з військового протистояння з Росією зійшли з радарів Пентагону

У цій новій реальності, пише Йоффе, Росія є вже не потенційним партнером, а потенційною загрозою.

«Враховуючи ситуацію у сфері безпеки і дії Росії, ми повинні переконатися, що у нас є розроблені плани для відповіді на будь-яку потенційну агресію проти будь-яких їхніх союзників Америки щодо НАТО», - цитує колумністка одного з високопоставлених співробітників Департаменту оборони, знайомого з оновленими планами.

За словами високопоставленого чиновника Департаменту оборони, оновлені плани Пентагону розроблялися за двома головними напрямками: що Сполучені Штати можуть зробити, як член НАТО, у разі атаки Росії на одного з членів Альянсу; і як США можуть діяти поза рамками НАТО. Обидва напрямки фокусуються на діях Америки у випадку російського вторгнення в країни Балтії – сценарій, який розглядається, як найбільш ймовірний фронт подальшої російської агресії.

Також приділяється все більше уваги не традиційним методам війни, а гібридній тактиці, яку Росія використовує у Криму і на сході України: «маленькі зелені чоловічки», підготовлені акції протесту і кібервійна.

«Здавалося, що в майбутньому Росія буде все сильніше інтегруватися із Заходом, - цитує журналістка заступника радника з національної безпеки віце-президента США Джулі Сміт. Якщо б ви запитали військових років п'ять тому, чим вони стурбовані найбільше, відповідь була б такою: «Тероризм, тероризм, тероризм. І ще Китай».

Переклад НВ

Повну версію колонки Юлії Іоффе читайте на Foreign Policy


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: