Париж охопив страх. Як країні жити далі

0 коментувати
Париж охопив страх. Як країні жити далі
Для Європи та решти світу події в Парижі стануть жорстоким і травмуючим нагадуванням, що ми продовжуємо жити в світі пост-11 вересня

"Фото з Парижа нагадують кадри воєнної хроніки. Такими вони і залишаться в пам'яті. Глибока травма і безліч питань, серед яких, крім тих, як це могло статися, і де були непрацювання з безпеки, прозвучать і очікування: що з цього отримає праворадикальний Національний Фронт?", - пише французька журналістка Наталі Ногайре у своїй колонці для The Guardian.

Автор згадує, що після теракту в редакції Charlie Hebdo прем'єр Франції Мануель Вальс виступив перед парламентом, сказавши, що країна перебуває в стані війни. Він додав, що Франція воює не з ісламом, і це був сигнал мусульманській громаді Франції, найбільшій в Європі. Але ці слова не змогли зняти напруження, що виникло між групами населення.

Фото з Парижа нагадують кадри воєнної хроніки

"Занадто рано говорити, що саме сталося. В одному з репортажів стверджують, що один з нападників викрикнув "Це за Сирію", перш ніж відкрити вогонь. Олланд на державному телебаченні заявив про терористів:" Ми знаємо, хто ці люди". Атаки були явно ретельно продумані, всі вони відбулися в одну ніч і в декількох місцях, де мала зібратися велика кількість людей", - говорить автор.

Вона перераховує місця, де відбулися теракти: Bataclan - популярний концертний зал, завжди забитий по п'ятницях. Стад де Франс - футбольний стадіон, де в цей час йшов матч між збірними Франції та Німеччини, і де був присутній президент Олланд. Автор впевнена, що цілі були дуже добре продумані. Страх, який охопив народ, залишиться з країною надовго.

"Після Charlie Hebdo експерти попереджали про можливість нових загроз від груп джихадистів, пов'язаних з ІДІЛ або іншими терористичними організаціями. Але ніхто не очікував, що подія такого масштабу може статися в столиці", - жахається Ногайре.

Вона розповідає, що Франція роками була однією з сил, які боролися з джихадизмом: здебільшого в Сахелі з січня 2013, а також в Малі. У Малі кілька тисяч французьких солдатів продовжують боротися, наносячи авіаудари, які регулярно знаходять свою мету. З 2014 року Франція входить в коаліцію проти ІДІЛ в Іраку; в цьому році вона розширила свою участь у коаліції, почавши завдавати ударів (хоч і невелике їх число) по сирійській території.

Крім того, Франція є однією з європейських країн, яка вважається джерелом поповнення рядів у ІДІЛ в Сирії. Автор відзначає зростання онлайн-радикалізації, пов'язаної як з безробіттям, так і з расовою дискримінацією арабів та африканців.

"Тепер мусульмани у Франції будуть ще сильніше побоюватися, що їх будуть асоціювати з фанатизмом і терором. Популістські праворадикальні сили будуть роздмухувати пожежу ненависті", - прогнозує Ногайре.

Вона зазначає, як важливо, щоб французька влада надіслала сигнали, які завадили б роздуванню конфлікту всередині країни, який організатори теракту, безсумнівно, хочуть спровокувати.

"Для Європи ж і решти світу події в Парижі стануть жорстоким і травмуючим нагадуванням, що ми продовжуємо жити в світі пост-11 вересня", - підсумовує Ногайре.

Повну версію колонки Наталі Ногайре читайте на сайті The Guardian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: