Пакет Ярової - намагання режиму втримати владу

Віктор Шендерович: Після Криму все зрозуміло: їм нема куди подітися. І назовні вже не можна. Цькуватимуть, як зайців
Фото: politrussia.com

Віктор Шендерович: Після Криму все зрозуміло: їм нема куди подітися. І назовні вже не можна. Цькуватимуть, як зайців

"Їхні надії спрямовані на те, щоб залишатися у владі завжди. Отже, вони мають зробити нас рабами. Вони мають нас залякати. Це пакет залякування", - розповідає письменник Віктор Шендерович в інтерв'ю "Эху Москвы" про так званий "пакет Ярової"

(...) Ми перебуваємо на самому краєчку їхнього Всесвіту. Наші телескопи спрямовані в їхній бік, але бачать самісінький краєчок. Ми не знаємо, що там відбувається: які мотиви, які групи. Ми можемо бачити найзагальніші обриси. Цих обрисів достатньо, щоб оцінювати розміри та небезпеку цієї чорної діри. І ми розуміємо, що ця чорна діра може нас поглинути, що й робить. Швидкість поглинання – так, астрономи сперечаються.

Депутати дають Путіну можливість зіграти, вийти у всьому білому. Вони не бояться бруду та демонструють це

(...) Вона регульована не нами, вона регульована — ними. Так? Ця швидкість поглинання нас, громадянського суспільства. Власне, воно вже поглинуте. У певному сенсі можна обговорювати подробиці: чому виключили це, а не виключили те. Це не так важливо, як мені здається, важливіше загальне розуміння небезпеки цієї чорної діри. Зокрема, законодавчої чорної діри. Владної чорної діри. Бо немає ніякої окремої Державної Думи. Це в Америці можна обговорювати — що, знаєте, Конгрес так, Сенат так, а Білий дім, знаєте, так.

(...) У нас є влада. Так? У нас є влада, «хунта» іспанською. Влада! Ця влада вдає собою іноді незалежне правосуддя, іноді Верхню Палату, іноді — Нижню... А іноді вона ще щось вдає собою. Іноді вони зображують вільні ЗМІ. Це все не важливо. Є влада, хунта. Міра її легітимності відома, так? Гірше, ніж назарбаєвська. Подітися їм нема куди, за великим рахунком.

(...) Їм, розумієш, як у шахах, не можна пропустити хід. Годинник цокає. Потрібно робити хід. І назад пішаки ці не ходять. І подітися їм, за великим стратегічного рахунком, нема куди. Або вони роблять нас рабами, або ми робимо їх підсудними. Вони пройшли розвилку. Розвилку, на якій суспільство могло почати контролювати владу, і суспільство та влада як на Заході - суспільство тисне на владу тощо, змінює її якимсь чином. Влада змушена змінюватися.

(...) Цю розвилку ми пройшли в 2012 році. Після Болотної справи цієї розвилки немає. А вже після 2014-го року — все. Після Криму все зрозуміло: їм нема куди подітися. І назовні вже не можна. Цькуватимуть, як зайців. Тому їхня сьогодні опора, як у Північній Кореї, на власні сили. Їхні надії спрямовані на те, щоб залишатися у владі завжди (в цієї корпорації). Отже, вони мають зробити нас рабами. Вони мають нас залякати. І цей пакет – це пакет залякування. Ми маємо знати, що у них в руках повний інструмент придушення нас, будь-кого – від ЗМОПу (рос. — ОМОНу) до законодавчого. І будь-якої секунди вони можуть зробити з нами все, що захочуть — за допомогою суду, за допомогою закону, за допомогою ЗМОПу, за допомогою арматури, за допомогою чого завгодно. За допомогою Кадирова. Кулею просто. Вони можуть з нами зробити — на їхнє внутрішнє переконання, на їхнє уявлення про доцільне, — вони можуть з нами зробити все що завгодно. Цей пакет спрямований на те, щоб ми твердо усвідомили, що кожного з нас будь-якої секунди можна ув'язнити. Ну, там ще були варіанти: позбавити громадянства, викинути тощо.

(...) Їм потрібно довести свою необхідність Путіну! Потрібно довести поки що, поки він сильний. Потім, коли він увійде в останню фазу, то всі будуть ліберали і соратники Нємцова. А поки що треба показати свою необхідність. Мізуліна, Озеров – вони показують свою необхідність. Вони кажуть цим законом: «Ми готові... Танки бруду не бояться. Ми готові на будь-яку ганьбу... Так? А ви нас виправте». Ба більше, вони ж роблять із запасом, щоб потім Путін міг вийти і сказати: «Ну що ви, ну навіщо так? А права людини?». Вони дають йому можливість зіграти, вийти в усьому білому. Вони не бояться бруду і демонструють це. Він це надзвичайно цінує.

Повну версію інтерв'ю Віктора Шендеровича читайте на сайті "Эхо Москвы"


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: