П'ять речей, які ми дізналися про Путіна з фільму ВВС

Адам Уізналл: Станіслав Бєлковський повідомив, що статки Путіна сягають $ 40 млрд

Адам Уізналл: Станіслав Бєлковський повідомив, що статки Путіна сягають $ 40 млрд

Кремль спростовує всі звинувачення, стверджуючи, що російський президент не багатий і не має жодного стосунку до палацу за $ 1 млрд

Кремль спростовує всі звинувачення, стверджуючи, що російський президент не багатий і не має жодного стосунку до палацу за $ 1 млрд

«Володимир Путін володіє величезними статками і може бути одним з найбагатших людей у світі, згідно зі свідченнями низки колишніх кремлівських інсайдерів. Зі своїх місць заслання вони поговорили з ВВС для розслідування про корумпованість наймогутнішої людини в світі» - пише журналіст Адам Уізналл для The Independent.

Він перераховує п'ять найважливіших знахідок:

1. Палац Путіна оцінюється в $ 1 млрд

Автор починає з переказу слів Сергія Колеснікова - той заявив у програмі, що за завданням Кремля збирав гроші з олігархів, які вважали, що кошти підуть на охорону здоров'я, тоді як насправді вони були витрачені «На будівництво палацу вартістю $ 1 млрд на узбережжі Чорного моря».

ВВС повідомили, що бачили документи однієї з офшорних компаній, яка перенаправила на будівництво палацу мільйони доларів під час першого терміну правління Путіна, а також що цією компанією, Lirus Investment Holding, володів особисто Путін.

«Також Колеснікова, за деякими даними, зняли на відео під час обговорення таємного стану Путіна (інвестиції на суму близько $ 440 млн) з іншим кремлівським інсайдером», - каже журналіст.

Путін збагачує друзів і близьких союзників - і гнобить тих, кого такими не вважає

Сергій Пугачов, олігарх у вигнанні, який стверджує, що допоміг Путіну стати президентом, також сказав, що «питання статків турбувало його з самого початку» і що Путін хотів піти з посади багатою людиною.

2. Величезні статки

Автор розповідає, що за офіційними даними Путін живе скромно (за мірками світових лідерів). У 2014 році він задекларував $ 119,000 доходу, дві скромні квартири і частку в гаражі.

Він тут же додає, що Адам Шубін, заступник міністра фінансів США, розповів ВВС про таємні статки Путіна, назвавши задекларований його дохід «применшенням».

«Російський політичний аналітик Станіслав Бєлковський повідомив ВВС, посилаючись на конфіденційні джерела, що статки Путіна сягають до« $ 40 млрд в активах ».

3. Велика частка в нафтовому бізнесі

Він зазначає: в міністерстві фінансів США повідомили ВВС, що у своєму розпорядженні докази зв'язку Путіна з доходами знаходиться в списку санкцій бізнесмена Геннадія Тимченко, давнього знайомого Путіна.

Також автор називає бізнесменів, які зізналися, що в 1990-х отримували від Путіна права на монопольну торгівлю нафтою в окремих регіонах в обмін на таємну частку в бізнесі.

4. У нього є яхта від Абрамовича

«Дмитро Скарга, який очолював раніше державну компанію Совкомфлот, каже, що спостерігав за передачею Путіну яхти вартістю $ 35 млн. Пан Скарга каже, що 57-метрова Олімпія була подарунком від найвідомішого росіянина в Британії - власника футбольного клубу «Челсі», Романа Абрамовича» , - говорить Уізналл.

ВВС повідомляє, що юристи Абрамовича заперечують факт передачі яхти Путіну через офшори.

5. Він корумпований

Уізналл цитує Шубіна: «Ми бачили, як він збагачує друзів і близьких союзників - і гнобить тих, кого такими не вважає. Чи то енергетичні багатства Росії, чи то інші державні контракти, він направляє їх тим, кому хоче. Як на мене, це справжнісінька корупція».

Кремль, за словами автора, спростовує всі ці звинувачення, стверджуючи, що Путін не багатий і не має жодного стосунку до палацу за $ 1 млрд.

Повну версію колонки Адама Уізналла читайте на сайті The Independent


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: