П'ять причин вашої невпевненості в собі

2 коментувати
П'ять причин вашої невпевненості в собі
Чим викликане нав'язливе відчуття, що з вами щось не так

«Один з головних комплексів, яких найважче позбутися – це невпевненість у собі. Вона проявляється як у дрібницях, так і в серйозних речах», - пише психолог Пег Стріп у колонці для psychcentral.

Вона наводить приклади жінок, які зіткнулися з такою проблемою. 46-літня Мері, успішний юрист і мати двох дітей, зізнається, що зовсім не вміє впоратися з емоційними ситуаціями, а друзі скаржаться на відсутність підтримки з її боку. «Поставте переді мною робоче завдання, і я впораюся з нею граючись. Але все, що стосується почуттів людей, заводить мене в глухий кут», - цитує автор слова пацієнтки.

Позбутися невпевненості можна, усвідомивши, що це лише відлуння минулого

Також, за словами психолога, невпевненість впливає на вашу поведінку практично у всіх сферах життя.

1. Страх, що вас кинуть або відкинуть

Соціальна невпевненість – з колегами, друзями і навіть улюбленими – часто буває величезною проблемою. Коріння її найчастіше криються в тому, що ви постійно перебуваєте в стані глухої оборони, скануючи горизонт щодо когось, кому ви не подобаєтеся. Невпевнена в собі людина надзвичайно чутлива до потенційних «знаків» - телефонних дзвінків, на які не відповіли, зустрічей, на які її не запросили, порушених обіцянок.

2. Невпевненість щодо меж

Коли невпевнена в собі людина відчуває, що когось потребує, вона будує навколо себе стіну, відштовхуючи близьких, або, навпаки, занадто сильно прив'язується, починаючи дратувати. Невміння заводити здорові зв'язки – одна з основних проблем невпевнених у собі людей.

3. Невміння чітко усвідомити свої бажання

Невпевнені в собі люди часто стикалися з браком уваги в дитинстві, а тому перенесли цю проблему і в доросле життя. Можливий варіант поведінки – надмірні спроби догоджати людям, відмовляючись від власних бажань заради того, щоб інші люди їм висловили своє схвалення.

4. Брак емоційної ясності

Попри те, що невпевнені в собі люди часто відмінно вміють розбиратися в емоціях інших, вони дуже часто виявляються неспроможними висловити власні. Як правило, це призводить до невміння визначити, які саме емоції людина відчуває, нездатності впоратися зі стресом напередодні важливих подій, використовувати емоції, щоб прийняти рішення. Це погані новини; гарні ж полягають у тому, що емоційний інтелект можна підвищити, якщо активно над цим працювати.

5. Недостатня любов до себе

Це нав'язливе відчуття, що ви ніколи не будете достатньо гарними, що з вами щось не так – повідомлення, які, зазвичай, впроваджуються у вашу свідомість ще в дитинстві, залишається з вами і в дорослому житті. Позбутися його можна, усвідомивши, що це лише луна, відлуння з минулого.

Повну версію колонки Пег Стріп читайте на сайті psychcentral


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: