П'ять правил щасливого шлюбу з розлученим чоловіком

Михайло Лабковский: Перенесення всієї відповідальності за розлучення на іншу сторону — дуже нехороший знак і небезпечний симптом

Михайло Лабковский: Перенесення всієї відповідальності за розлучення на іншу сторону — дуже нехороший знак і небезпечний симптом

Щоб стосунки і подальший шлюб були щасливими, здоровими і тривалими, важливо розуміти кілька важливих моментів

Можливо, вас це здивує, але, якщо вашому обранцеві більше 30 років і він розлучений, це дає набагато більше шансів на щасливий шлюб, – розповідає сімейний психолог Михайло Лабковський у колонці для свого сайту labkovskiy.ru.

Більше шансів у порівнянні з ситуацією, коли йому під 40, а він ніколи не був одружений. Тому що в першому випадку ми бачимо чоловіка, який в принципі орієнтований на сім'ю, на партнерські стосунки, а в другому випадку може бути все, що завгодно — від інфантилізму до кричущого егоїзму і нездатності будувати здорові стосунки.

Якщо людина в одній родині виявила якісь свої якості, вона гарантовано виявить їх у новій сім'ї

Але щоб стосунки і наступний шлюб з розлученим чоловіком були щасливими, здоровими і тривалими, важливо розуміти кілька важливих моментів.

І перше запитання, на яке добре б отримати відповідь з самого початку стосунків: чому він, власне, розлучився. І найрозумніше — приміряти цю ситуацію на себе. Тобто не думати, що з вами все буде інакше (хоча, можливо, й буде), а проаналізувати, наскільки серйозна причина розриву. Якщо причина в ньому (він конфліктний, він алкоголік, він зраджував дружині, не заробляв, не проводив час з сім'єю) — він, найімовірніше, звинуватить в розлученні колишню дружину, її маму, друзів, кого завгодно, але сам постане в сліпучому сяйві. (...) Перенесення всієї відповідальності за розлучення на іншу сторону — дуже нехороший знак і небезпечний симптом. Виправити цю людину не можна, та й не ваше це завдання.

(...) Якщо людина в одній родині виявла якісь свої якості, вона гарантовано виявить їх у новій сім'ї. Ви напевно згадаєте не один приклад серед знаменитостей, коли чолові, наприклад, пиячив, через це розлучався, потім знову одружувався знову починав пити, знову розлучався... Я не знаю, про що думали його чергові наречені, але припускаю, що це та сама небезпечна фраза «Зі мною все буде інакше».

Другий момент, на який потрібно звернути увагу, стосується жінки. Вступаючи у відносини з розлученим чоловіком, важливо зрозуміти, що ви жодним чином не можете змінити минуле. У його житті була інша сім'я, і якщо сама ця думка для вас нестерпна, краще стосунки не починати. Так, у нього була жінка, якій він колись говорив ніжні слова, про яку дбав, яка була його коханою. А якщо у них ще й діти були, то вона ніколи з його життя не зникне. Жахливою помилкою стане гра в перетягування каната: чому ти проводиш з ними більше часу, а зі мною менше, чому ти їдеш на вихідні до них, а не зі мною залишаєшся — все це вб'є теплі почуття у зародку.

Третій момент стосується дітей. Ось дивіться: будь-яка нормальна жінка, мати, у разі ролучення з батьком дітей обов'язково перевіряє партнера на ставлення до її дітей. Вона шукає не тільки чоловіка собі, але й людину, яка взяла б і полюбила її дітей, стала їм другом. З нормальними чоловіками все йде точно так само: якщо жінка не приймає його дітей, вона не потрібна йому як постійний партнер. Іноді, правда, молодій дружині вдається скандалами й істериками «відвадити чоловіка від колишньої сім'ї, перешкоджати зустрічам з дітьми і спільному дозвіллю. Ну... Найімовірніше, через деякий час подібна доля спіткає і її, і їх спільних дітей. А якщо не спіткає, значить, чоловік — негідник. Мало радості жити з негідником.

(...) Четвертий камінь спотикання — колишня дружина. Якщо вона ще не в новому шлюбі, будьте певні, що їй буде постійно потрібна допомога. То з машиною треба допомогти, то гроші потрібні на щось для дітей, то потрібно виконати якусь іншу чоловічу роботу. Причому зазвичай вона просить про це колишнього чоловіка не для того, щоб дошкулити новій дружині, а тому що за прожиті разом роки вона просто звикла звертатися з цим питанням до нього. Якщо так відбувається — радійте. Це означає, що ваш чоловік — мудрий і зрілий чоловік, який після розриву зумів зберегти добрі стосунки з колишньою дружиною, а вона виявилася досить розумною і зі свого боку не влаштовує йому істерик, а підтримує нормальні стосунки. А оскільки вона розумна і порядна, найімовірніше, вона скоро вийде заміж, а ваші родини урівноважаться.

(...) П'ятий пункт — ваші стосунки з дітьми. Мало не заважати йому з ними бачитися, в ідеалі ви повинні брати в їх житті діяльну участь. Запрошувати додому, водити в кіно і годувати морозивом (погоджуючи, зрозуміло, з мамою), стати їм близькою і шанованою людиною. Не потрібно дозволяти їм сідати на голову, не треба конкурувати з їх матір’ю, краще спільно виробити стратегію спілкування, заборони та можливості й подружитися з дітьми.

Повну версію колонки Михайла Лабковського читайте на сайті labkovskiy.ru


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: