П'ять незамінних прийомів для батьків

Маргарита Тартаковські: Співпереживаючи, ви даруєте дитині щастя бути почутим, побаченим і зрозумілим
Фото: margaritatartakovsky.com

Маргарита Тартаковські: Співпереживаючи, ви даруєте дитині щастя бути почутим, побаченим і зрозумілим

«Коли у тебе є дитина, щодня – нова пригода. Красива, звивиста, безладна пригода, в якій допоможе, насамперед, правильний підхід», - пише блогер Маргарита Тартаковські у колонці для Psych Сentral

Деколи люди вважають, що бути батьком - означає прагнути до досконалості, або бути залученим до якоїсь великої таємниці, зазначає автор. В результаті людина починає думати, що для виховання дитини потрібні або природні таланти, або природні інстинкти, яких у нього, як він думає, немає.

«Насправді, бути батьками – це навичка. І річ не стільки в навчанні, скільки в практиці», - підкреслює Тартаковськи. Далі вона перераховує п'ять важливих стратегій, почерпнутих із книги психолога Еріки Рейшер «Як вчиняють хороші батьки: 75 простих стратегій з виховання дітей», якими варто користуватися всім батькам:

1. Почніть з себе

«Якщо ви хочете, щоб змінилася ваш дитина, змініться самі», - стверджує Рейшер. Подумайте, що саме ви хочете змінити в своїй дитині, і яка в цьому особисто ваша роль. Якщо ви хочете, щоб дитина перестала порушувати правила, запитайте себе, чи послідовні ви у встановленні допустимих меж. Наприклад, ви хочете, щоб дитина перестала перебивати вас. Запитайте себе, чи не відволікаєтеся ви від своєї роботи, коли вона перебиває. Якщо відволікаєтеся, ви своєю поведінкою тільки підбадьорюєте дитини в її звичці перебивати.

Якщо ви хочете, щоб змінилася ваш дитина, змініться самі

2. Співпереживайте своїм дітям

«Співчуття – можливо, найсильніший інструмент в руках батьків, який доступний завжди», - пише Рейшер. Співчувати дитині - означає дійсно вникати, що вона говорить і відчуває. Ви даруєте дитині щастя бути почутим, побаченим і зрозумілим. Крім того, ви створюєте для дитини комфортне середовище, щоб вона могла висловити свої емоції.

Співпереживати – не означає, що ви повинні змінювати або виправляти ситуацію. Ви можете співпереживати дитині, якій не подобаються її обов'язки, але ви не повинні прибирати за неї її кімнату. Співчувати – значить визнавати чиїсь почуття.

3. Визнавайте свої помилки

«Є одне неминуче правило: всі батьки помиляються. Найпевніше, часто помиляються. Зрештою, ви – людина, а люди припускаються помилок», - пише автор. Головне – брати відповідальність за свої промахи, і попросити вибачення. Вибачаючись, ви не лише виявляєте повагу до своєї дитини, але й показуєте, як треба діяти в разі, якщо помилки припуститься й вона.

4. Практикуйтеся

Щоб чогось навчитися, потрібно практикуватися. Щоб виробити нові позитивні звички й позбутися негативних (наприклад, істерик), потрібно практикуватися. Наприклад, якщо ваша дитина, розсердившись, починає розкидатися речами, дочекайтеся, коли вона заспокоїться і змоделюйте іншу поведінку. Попросіть її уявити, що вона злиться, але тримати при цьому руки при собі.

5. Порівнюйте свої вчинки і цінності

Ви, напевно, не раз чули, що діти беруть з вас приклад. І ви, звісно ж, це розумієте. «Але деколи ми просто не помічаємо, які сигнали посилаємо своїм дітям», - пояснює колумністка.

Наприклад, одні клієнти Рейшер були стурбовані тим, що їхній син, який грає у футбольній команді, не вміє програвати. Батьки ніколи не засмучувалися через поразку команди сина і завжди підкреслювали, що перемога – не головне. Проте, розмовляючи з Рейшер про ставлення її сім'ї до спорту, мама дитини розповіла, що чоловік – великий фанат Янкі. Коли він бачить, як його улюблена команда програє, він дуже засмучується і деколи навіть кричить на телевізор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Маргарити Тартаковські читайте на Psych Сentral

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: