П'ять книг, які варто прочитати цього літа

1 коментувати
Білл Гейтс: Ці книги я продовжував читати, хоча вже давно слід було спати

Білл Гейтс: Ці книги я продовжував читати, хоча вже давно слід було спати

Список творів, які надихають засновника Microsoft

«Цього літа в мій список рекомендацій потрапило чимало книг, ядром яких є наука і математика. Але мій процес відбору ніяк не пов'язаний ні з наукою, ні з математикою. Це просто п'ять книг, які мені сподобалися, змусили думати по-новому, і які я продовжував читати, хоча вже давно варто було спати», - пише засновник Microsoft Білл Гейтс у своєму блозі, і називає п'ять книг, радячи прочитати їх цього літа.

У список рекомендацій потрапило чимало книг, ядром яких є наука і математика

1. Seveneves Ніла Стівенсона

До того, як друг порадив мені цей роман, я вже років десять не читав наукову фантастику. Я радий, що мені його порадили. Дія починається з самого першого речення, в якому вибухає місяць. Люди з'ясовують, що через два роки кошмарний метеоритний дощ знищить все живе на Землі, так що світ об'єднується навколо плану врятувати людство, запустивши якомога більше кораблів на орбіту.

2. Як не помилятися Джордана Элленберга

Элленберг, математик і письменник, пояснює, як математика непомітно впливає на наше життя кожного дня. Кожна глава починається, здавалося б, з простої теми – наприклад, електоральної політики лотереї – а потім використовує її як місток для переходу до математичного аспекту цих тем. Зміст книги полягає в тому, що в деякому роді ми постійно зайняті математичними підрахунками.

3. Життєво важливе питання Ніка Лейна

Нік – один з тих неординарно мислячих людей, які змушують вас вигукувати: «Про роботу цього хлопця повинні дізнатися якомога більше людей!». Він намагається виправити помилки науки, навчивши людей по-справжньому оцінити роль, яку енергія відіграє у функціонуванні всіх живих організмів. Він стверджує, що, тільки зрозумівши принцип дії енергії, ми зможемо зрозуміти, як на Землі виникло життя.

4. Сила змагання Ріочі і Хіроші Мікітани

Я вже років тридцять ніжно люблю Японію – ще з тих часів, як вперше побував там у справах Microsoft. Сьогодні, зрозуміло, Японія цікава для будь-кого, хто стежить за світовою економікою. Чому її компанії – гігантів 1980-х – затьмарили конкуренти з Китаю і Південної Кореї? І чи можуть вони повернути лідерство? Перераховані вище питання – ключова тема цієї серії діалогів між Ріочі, економістом, який помер у 2013 році, і його сином Хіроші, засновником інтернет-компанії Rakuten.

5. Сапієнс: Коротка історія людства Ноа Ювал Харарі

Цю книгу прочитав не тільки я, але і Мелінда, і вона викликала у нас чимало суперечок за обіднім столом. Харарі ставить собі вкрай складний виклик: розповісти всю історію людства всього за 400 сторінок. Він також пише про наш вид в сучасності і про те, як штучний інтелект, генетичні модифікації та інші технології змінять нас в майбутньому.

Повну версію рекомендацій Білла Гейтса читайте в його блозі


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: