Оруелівський світ Путіна

2 коментувати
Джордж Ф. Вілл: Рішення російського суду – відмінне вікно в зловісний світ путінської Росії і виростила диктатора радянської системи

Джордж Ф. Вілл: Рішення російського суду – відмінне вікно в зловісний світ путінської Росії і виростила диктатора радянської системи

Сучасні тиранії залежать від контролю держави над пам'яттю суспільства – істин, заднім числом встановлених урядовими декретами

«У стінах кабіни було три отвори (...) Таких щілин в міністерстві були тисячі, десятки тисяч (...) Чомусь їх прозвали гніздами пам'яті».

Джордж Оруелл, 1984

«Документи, незручні режиму, скидалися в отвори, а потім – у «величезні печі». Сучасні тиранії залежать від контролю держави над пам'яттю суспільства – істин, заднім числом встановлених урядовими декретами. Саме тому Верховний суд РФ нещодавно підтвердив засудження блогера за порушення статті 354.1 КК РФ», – пише журналіст Джордж Ф. Вілл у колонці для The Washington Post.

Путін, який знайшов відкриті двері в Крим, тепер намагається ломитися і в іншу Україну

«Це положення криміналізує «реабілітацію нацизму». Злочин блогера полягав ву тому, що він написав: «Комуністи і Німеччина спільно вторглися в Польщу, що поклало початок Другій світовій війні». Таємний пакт Молотова-Ріббентропа, схоже, провалився в одне з гнізд пам'яті Володимира Путіна», – пише автор.

Вілл нагадує, що договір був підписаний 23 серпня 1939 року. Першого вересня Німеччина напала на Польщу. За шістнадцять днів Радянський Союз вторгся в країну зі сходу. Польща була поділена відповідно до секретного пакту, і менш ніж через рік радянські окупанти здійснили в Катинському лісі розстріл 25700 польських офіцерів, чиновників, священиків та представників інтелігенції.

«Хоча в 2009 році Путін засудив пакт як «спробу вирішити свої проблеми за рахунок інших», у минулому році він виступив в його захист, сказавши, що для Сталіна це був спосіб купити час, щоб підготуватися до наступу нацистів. Ця байка спростовується, поряд з іншими фактами, ось чим: Сталін не готувався. Коли посол Німеччини в Москві повідомив міністру закордонних справ В'ячеславу Молотову, що їх країни тепер перебувають у стані війни, приголомшений Молотов запитав: «Чим же ми це заслужили?» – каже Вілл.

Він розповідає, що оруелівська постанова Верховного Суду РФ полягала в тому, що блогер заперечував факти, встановлені Нюрнберзьким трибуналом з військових злочинів. Суд зробив висновок, що нацисти вели агресивну війну проти Польщі зокрема, але не виніс ніякого судження щодо радянського режиму, представники якого були присутні на трибуналі. Суд проігнорував, але не став заперечувати факт радянської агресії.

«Рішення російського суду – відмінне вікно в зловісний світ путінської Росії, що виростила диктатора радянської системи», – вважає автор.

«Всередині країни «керована демократія» Путіна являє собою сталінізм, приправлений клептоманією – прикладом є захоплення енергетичного гіганта ЮКОС. У зовнішній політиці Росія Путіна однозначно є державою-реваншистом. Радянський Союз був схожий на грабіжника, що вештався коридором у готелі, поки не знайде незамкнені двері. Путін, який знайшов відкриті двері в Крим, тепер намагається ломитися і в іншу Україну», – розповідає Вілл.

«Доля російського блогера демонструє, що Путін діє відповідно до написаного Оруелом: «Хто контролює минуле, – проголошувло гасло партії, – контролює майбутнє. Хто контролює сьогодення, контролює минуле», – підсумовує автор.

Повну версію колонки Джорджа Ф. Вілла читайте на сайті The Washington Post


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: