Ображений Пєсков та дами Путіна

Ображений Пєсков та дами Путіна
В останні дні вся пропагандистська машина Росії включила режим максимального опору тому, що вона ще в очі не бачила, не читала, не знала

Завищують очікування, подумала я, прочитавши слова ображеного на світову пресу Пєскова, який заздалегідь повідомив про підготовлене інформаційне вкидання проти президента Путіна "Мова йде про Путіна особисто, про спроби дістатися до його сім'ї, мова йде про друзів дитинства, про бізнесменів (Ковальчук, Ротенберг), про якісь офшорні компанії, про бізнесменів, яких Путін і в очі не бачив Все це було вже неодноразово, в різних варіаціях, незважаючи на це готується чергове повторення"- пише російська журналістка Наталя Геворкян для Радіо Свобода.

Путін через Баєвського дарує милим його серцю дамам нерухомість за рахунок Ротенберга. А Ротенберг отримує держзамовлення

Пєсков дізнався про підготовку наруги над добрим ім'ям російського президента, ви не повірите, з питань, які адресували Кремлю журналісти з ICIJ, Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань. Ще до появи тексту прес-секретар визнав його "неприкритою заказухою". І додав, що це не єдина подібна публікація, будуть і інші, наприклад, від "дуже відомого міжнародного інформаційного агентства." Все це він розповів 28 березня.

Відразу скажу, що журналісти, звичайно, вчинили абсолютно професійно, відправивши питання, чи запити, як сказав Пєсков, безпосередньо туди, де точно знають про те, про що готується матеріал, тобто в прес-службу президента Росії, а також в усі структури , про які йде мова в матеріалі. Це коректно, логічно і правильно: факти треба перевіряти, точка зору зацікавленої сторони має бути оприлюднена. Правда, журналісти навряд чи очікували, що точку зору буде оприлюднено саме так, як це зробив прес-секретар президента Росії: крикливим наїздом на ще не опублікований текст замість відповідей на їхні запитання. Тобто їх природні питання були сприйняті Кремлем не як питання, а як інформація про підготовлюване неподобство, яка зажадала миттєвої реакції з залученням не тільки прес-служби Кремля, але і федеральних каналів - в останні дні вся пропагандистська машина Росії включила режим максимального опору тому, що вона ще в очі не бачила, не читала, не знала. Дивні нові технології.

(...) 31 березня "досить відоме міжнародне агентство" Reuters і сайт Organized Crime and Corruptions Repotring Project опублікували замітки по суті про одне й те ж: якийсь пітерський бізнесмен Григорій Баєвський купував нерухомість (квартири і будинки) деякій кількості жінок, включаючи дочку президента, сестру і бабусю Аліни Кабаєвої і чи то журналістку, то чи майбутню журналістку Алісу Харчеву, яка позувала в студентському календарі журфаку МГУ (на жаль, моєї альма-матер) дівчиною квітня з текстом "Володимир Володимирович, ви найкращий!". Коротше, як можна припустити з публікацій, не випадковим дівчатам робив подарунки невідомий досі Григорій Баєвський, 47 років, співробітник, як пишуть автори публікацій, Аркадія Ротенберга.

Вже прочитавши публікації, я зрозуміла, що ні, Пєсков не завищував очікування, а реально нервував. Кремль, мабуть, не знав, що саме буде в нотатках, і не знав, що вони про одне й те ж, але чомусь питання журналістів викликали дуже сильне занепокоєння. Можливо, образ старіючого ловеласа не був передбачений в числі придатних для російського президента образів. Хоча ... не він перший, не він останній президент, який цим грішить. До того ж в свої майже 64 роки він цілком в формі, як ми регулярно бачимо. І, не забувайте, він холостяк, якщо, звичайно, таємно не одружився - і, гадаю, не на бабусі Аліни Кабаєвої.

Ні, це все ж не головна тема. Головне - на чиї гроші таки радіють дівчата, небайдужі президенту. У цій частині ситуація, м'яко кажучи, не зовсім прозора.

(...) Ланцюжок Ротенберг - Баєвський - нерухомість дівчат президента - ось що недобре в опублікованих розслідуваннях. Навіть не знаю, який варіант гірше. Путін через Баєвського дарує милим його серцю дамам нерухомість за рахунок Ротенберга. А Ротенберг отримує непогані держзамовлення, на яких має заробляє так вдало, що для нього ціна цієї нерухомості - сущі дрібниці. І тоді це корупція. І, якщо чесно, російський президент виглядає в такому контексті якось зовсім недобре. Вже хочеш порадувати дочку або не дочку - йди і купи їй квартиру на "свої". Але це може не збігтися з цифрами за офіційною декларацією про доходи. А також, як відомо, особисте і сімейне життя нашого президента - табу, і ніяких її видимих слідів бути не повинно.

Повну версію колонки Наталії Геворкян читайте на сайті Радіо Свобода


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: