Нуланд та українські страхи

Віталій Портников: Те, що дійсно виглядає реальним - це
Courtesy Photo

Віталій Портников: Те, що дійсно виглядає реальним - це "заморожений конфлікт"

Слова Вікторії Нуланд про те, що санкції проти Росії будуть зберігатися до повної імплементації Мінських угод - це як раз те, що Україна зацікавлена

«Приїзд в українську столицю помічника державного секретаря США знову оживив звичні страхи про готовність наших союзників пожертвувати питанням територіальної цілісності України, щоб домогтися відновлення відносин з Росією», - пише журналіст Віталій Портніков у своїй колонці для Newsru.ua.

При цьому ніхто навіть і не намагається задатися питанням - а навіщо це, власне, Сполученим Штатам? Європейський інтерес ще можна логічно пояснити - відновлення економічних зв'язків, скасування санкцій та "антисанкцій". Але американська економіка явно не залежить від співпраці з Росією. З питань, в яких є спільний інтерес Москви і Вашингтона, американці контактують з росіянами, не змінюючи своєї позиції по Криму і Донбасу. Так в чому ж нестиковка?

Нуланд діє цілком логічно, коли говорить про зобов'язання сторін

Нам, звичайно, дуже хотілося б, щоб американські і європейські політики та дипломати, які відвідують Київ, починали свої зустрічі зі слів: "Ви можете взагалі не виконувати Мінські угоди, мало що ви там підписали". Але в дипломатичній практиці так не буває. Посередники та зацікавлені особи повинні закликати сторони виконувати угоди. І Нуланд діє цілком логічно, коли говорить про зобов'язання сторін.

При цьому слова про те, що санкції проти Росії будуть зберігатися аж до повної імплементації Мінських угод - це як раз те, що Україна зацікавлена. Тому що і в нашій країні, і на Заході всі прекрасно розуміють, що Путін не збирається відмовлятися від контролю над Донбасом в обмін на зняття санкцій, що його завдання - добитися зняття санкцій, але зберегти контроль. Тому ніхто не може вимагати від України проведення виборів на Донбасі у конкретні терміни. Коли Нуланд говорить про українські вибори за європейськими стандартами - вона саме це і має на увазі.

Те, що дійсно виглядає сьогодні реалістичним і відповідає нашим інтересам - це "заморожений конфлікт" зі збереженням російського контролю над Донбасом, російських витрат на Донбас і санкцій проти Росії. Все це послаблює держава-агресор, наближає крах його політичного режиму і момент, коли в Москві будуть робити все, щоб позбавитися від окупованих територій на наших, а не на своїх умовах.

Повну версію колонки Віталія Портникова читайте на Newsru.ua


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: