Новий тип друзів Росії

1 коментувати
Енн Епплбаум: Форум «Діалог цивілізацій» зібрав тих, хто готовий підтримати російські погляди

Енн Епплбаум: Форум «Діалог цивілізацій» зібрав тих, хто готовий підтримати російські погляди

Пов'язані з Росією організації та діячі відкрито прагнуть легітимізувати антинатівські, антиєвропейські і антизахідні погляди російської еліти

«Щорічно на грецькому острові Родос проходить Світовий громадський форум «Діалог цивілізацій» під патронатом його засновника Володимира Якуніна», - пише британська журналістка, науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Енн Епплбаум у колонці для Washington Post.

До недавнього часу, зазначає вона, Якунін був главою Російських залізниць і близьким соратником президента РФ Володимира Путіна, але на сьогоднішній день він вже вигнаний з близького кола Путіна. Тим не менш, Якунін все ж відкривав форум на Родосі цього місяця.

Він люто заперечив чутки про зам'ятий корупційний скандал, який і призвів до його падіння. Тільки «ідіот або провокатор» здатний сказати подібне, сказав він репортерові Politico. Через кілька хвилин він показував тому ж репортеру свої годинники за €140 тис.: «Якщо ти хочеш щось купити, то що в цьому поганого»?

Як і раніше, форум зібрав людей, готових підтримати російські погляди, продовжує Епплбаум. Там був колишній президент Чехії Вацлав Клаус, який назвав сирійську авантюру Путіна «логічним кроком», політичний директор підтримуваного Росією аналітичного центру «Інститут демократії та співробітництва» Джон Лафленд, який стверджував, що Європейський союз був задуманий ЦРУ, як частина плану США по підкоренню Європи. І ще десятки інших зі всього світу.

Клаус - не ідіот і не приховує своїх фінансових зв'язків з Москвою

«Колись у нас був словник для опису таких організацій як цей форум або Інститут демократії та співробітництва, - зазначає Епплбаум. - Протягом Холодної війни ми говорили про «організації-прикриття» (front organizations), до яких відносилася Всесвітня федерація профспілок і навіть Американська комуністична партія. Подібні організації були нібито незалежними, проте таємно підтримувалися за рахунок Радянського Союзу».

Ці групи очолювали «агенти впливу» ( люди, які свідомо сприяли реалізації інтересів СРСР на Заході) або «корисні ідіоти», які робили те ж саме, але несвідомо, як правило, через ідеологічну наївність.

Але часи змінилися, підкреслює аналітик. Прямі паралелі між тими і сьогоднішніми організаціями провести неможливо. Клаус - не ідіот і не приховує своїх фінансових зв'язків з Москвою. Форум також не тримає в таємниці свої зв'язки з Росією. Замість цього вони прагнуть відкрито легітимізувати антинатівські, антиєвропейські і антизахідні погляди російської еліти.

Переклад НВ

Повну версію колонки Енн Епплбаум читайте на Washington Post

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: