Новий формат переговорів по Донбасу

Віталій Портников: Розмовляти з президентом Польщі серйозно – для Путіна справжнє приниження

Віталій Портников: Розмовляти з президентом Польщі серйозно – для Путіна справжнє приниження

«Ідеальний для Путіна формат переговорів по Україні – це розділити нашу країну удвох з Обамою», - пише журналіст Віталій Портніков у своїй колонці для Newsru.ua

Новий польський президент Анджей Дуда говорить про необхідність зміни формату переговорів про майбутнє врегулювання в Донбасі. На думку нового польського лідера, участі в них лідерів Франції та Німеччини недостатньо. Важливо, щоб був представлений Європейський Союз і Сполучені Штати. І, звичайно, Польща, як найближчий сусід і союзник України.

Для Києва цей формат аж ніяк не проблема. Так, українському президенту було б комфортно перебувати в переговорній кімнаті поруч з президентом Польщі і представниками США і ЄС. Але навряд чи такий формат цікавий президентові Росії.

Не випадково російські пропагандисти намагалися після Мінська зобразити Порошенко в ролі школяра, що нашкодив

(...) В його уявленні світовий лідер не сидить за столом міжнародних переговорів з президентом "якоїсь" Польщі. Обговорити майбутнє цієї Польщі – як Сталін з Гітлером або потім Сталін з Рузвельтом і Черчиллем – це залюбки. Але розмовляти з самим президентом Польщі серйозно – для Путіна справжнє приниження. Він воює в Донбасі точно не для цього. І не для того, щоб на рівних розмовляти з представниками якогось там Євросоюзу, у якого навіть армії немає.

Ідеальний для Путіна формат переговорів по Україні – це розділити нашу країну удвох з Обамою. Але оскільки Обама ще при своєму розумі, а тому нічого з ним не ділить і зустрічатися не поспішає, доводиться погоджуватися на спілкування з федеральним канцлером і президентом Франції – теж начебто серйозні державні діячі, які самі можуть до нього приїхати, не те що Обама. Те, що в переговорах бере участь Порошенко – ну, так це просто тому, що війна відбувається на нашій території. Не випадково російські пропагандисти намагалися після Мінська зобразити українського президента в ролі школяра, що нашкодив і європейських "батьків" якого викликали до директора. Ну, зрозуміло ж, що школяр участі в переговорах про свою долю не бере, а лише плутається під ногами! І при всьому ідіотизм такого підходу – це саме те, що в Кремлі думають.

І тому не допустять ніякого зміни "нормандського формату". Це необхідно розуміти, коли виступаєш з розумними пропозиціями. Тому що одна справа – розумність самих пропозицій і зовсім інше – російська реакція на них. Президент Польщі ніколи не буде учасником переговорів по врегулюванню ситуації в Україні, доки в цих переговорах бере участь президент Росії. Але президент Польщі може впливати на позицію своїх колег в Євросоюзі, утримуючи їх від невиправданих поступок Росії і сприяючи руйнуванню економіки країни-агресора.

Саме в цьому, а зовсім не в зміні переговорного формату, полягає місія Польщі та інших наших європейських друзів.

Повний текст колонки Віталія Портникова читайте на сайті Newsru.ua


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: