Нова зброя Путіна. Як Росія буде давити непокірних

0 коментувати
Нова зброя Путіна. Як Росія буде давити непокірних
Прийняттям «законів Ярової» Кремль продовжить тенденцію залякування громадянського суспільства і політичних активістів

«З підписанням нового антитерористичного закону президент Володимир Путін може отримати можливість притиснути церкви, не афілійовані з державою», - попереджає журналіст Фред Лукас в колонці для The Daily Signal. Такі побоювання висловив архієпископ Російської православної автономної церкви Америки Андрій (Маклаков).

Росія все активніше намагається пригнічувати і знищувати будь-яких конкурентів РПЦ

Закон, який Путін підписав 6 липня, забороняє вести місіонерську діяльність і накладає великі штрафи за непокору. Хоча в законі зроблено виняток для Російської православної християнської церкви, опоненти закону звертають увагу, що цей виняток поширюється тільки на Московський патріархат, тісні зв'язки якого з Кремлем загальновідомі і тягнуться ще з радянських часів.

Існують дві гілки російських православних християн. Московський патріархат - основна, пов'язана з владою ще з часів царату; друга гілка, автономна і незалежна від держави, утворилася в радянські часи.

«За останні 25 років Російська Федерація, повертаючись до свого радянського коріння, все активніше намагається пригнічувати і знищувати будь-які релігійні організації, які сприймає як конкурентів власної, «державної» церкви, РПЦ», - цитує автор архієпископа.

Автономні православні церкви як в США, так і за їх межами виступають проти цього закону, оскільки, як зазначає Лукас, так як потрапляють під цей закон і вважають його черговим інструментом неорадянської російської держави для незаконного знищення самостійних церков.

Автор нагадує, що закон забороняє релігійні збори в несанкціонованих місцях, що, за деякими даними, може відноситись і до приватних будинків.

«Також заборонена пропаганда релігії в інтернеті. Місіонерська робота без наявності відповідних документів загрожує штрафом на суму $765 для громадянина Росії, $15,000 для організації, тоді як іноземець буде депортований », - перераховує Лукас.

Він зазначає, що занепокоєння прийнятим законом висловив і Держдепартамент США.

Речник Держдепартаменту Ніколь Томпсон повідомила Лукасу, що «поправки включають себе ряд пунктів, що обмежують свободу слова та мирних зібрань, свободу релігії, а також вводять кримінальну відповідальність для тих, хто не повідомляє владі про можливі порушення. Особливу тривогу викликають пункти, присвячені релігії та місіонерській діяльності».

Держдепартамент побоюється, що нові поправки спрямовані не на те, щоб підвищити безпеку російських громадян, а на те, щоб продовжити неприємну тенденцію залякування і тиску на громадянське суспільство і політичних активістів.

«Прихильники нововведень говорять, що законопроект по боротьбі з тероризмом прийнятий у відповідь на підрив літака в Єгипті в жовтні і терористичні акти в Парижі в минулому році. Ухвалений пакет законів також накладає обмеження на соціальні медіа, збільшує покарання за участь або фінансування тероризму, зменшує поріг віку для переслідування за терористичну діяльність з 16 до 14 років, і вводить штраф у розмірі до $15400 за заклики до тероризму», - перераховує Лукас.

Проте, дуже багато хто побоюється, що закон вдарить в першу чергу по свободі слова, а не по радикальному ісламу.

Повну версію колонки Фреда Лукаса читайте на сайті The Daily Signal


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: