Нова загроза. Кремль може готувати атаку на країни Балтії

2 коментувати
Стівен Бланк: Москві буде достатньо просто напасти на Балтію під час яких-небудь своїх раптових військових навчань

Стівен Бланк: Москві буде достатньо просто напасти на Балтію під час яких-небудь своїх раптових військових навчань

НАТО зазнає величезних втрат, якщо доведеться захищати країни Балтії від російської атаки

«Незважаючи на те, що економіка Росії хитається, а її збройні сили все сильніше грузнуть у Сирії та Україні, командири НАТО, уряди різних країн і аналітики турбуються, що авантюризм Володимира Путіна не вичерпаний», - пише старший науковий співробітник Американської ради з зовнішньої політики Стівен Бланк у колонці для Atlantic Council.

Тривожні погляди найчастіше звернені в бік балтійських країн, як наступної потенційної військової цілі Росії, зазначає автор.

У цьому регіоні в Росії є безліч переваг, зокрема, ситуація з російським населенням. В Естонії і Латвії живе багато росіян без громадянства, що надає Москві можливість підкидати хмизу в огонь конфлікту. Крім того, російська ФСБ приділяє велику увагу вербуванню балтійських бізнесменів, політиків – як нинішніх, так і колишніх. Російська агентурна мережа в цих державах добре розвинена, продовжує колумніст, і має вплив на засоби масової інформації. Крім того, Росія домінує в постачанні енергетики та електроенергії в країни Балтії, і вона без вагань використовує ці важелі впливу.

В Балтії Росія користується значним запасом переваги над НАТО

Більш того, розгортання російських військових потужностей – як звичайних, так і ядерних – повністю охоплює зону Балтійського моря. Зі своєї укріпленої бази в Калінінграді Росія може складати плани зі спрямування сил не тільки в район Балтійського моря, але і на Польщу чи Німеччину.

Росія користується значним запасом переваги над НАТО в частині звичайних озброєнь. Командири НАТО публічно і приватно заявляють, що потужності Росії на землі, воді і в повітрі такі, що Альянс зазнає величезних втрат, якщо доведеться захищати країни Балтії від російської атаки. А враховуючи публічно обговорювані недоліки в роботі розвідки НАТО і розвідок західних країн, Москві буде достатньо просто напасти на країни Балтії під час якихось неочікуваних військових навчань, які США не встигнуть вчасно помітити.

З огляду на це, підсумовує експерт, абсолютно очевидно, що в Польщі та країнах Балтії необхідні масштабні, надійні стримуючі потужності. Крім того, необхідно посилити співпрацю північноєвропейських країн з НАТО. Кампанія з поліпшення економік і системи державного керування в європейських країнах не менш важлива. Якщо уряди Центральної та Східної Європи зазнають невдачі через корупцію, підривну діяльність або політико-економічні потрясіння, Росії буде значно простіше досягти своїх цілей з незначним залученням військової сили.

Таким чином, стратегія щодо цих ризиків не повинна обмежуватися військовим стримуванням. Політика і економіка важливі однаковою мірою – так само, як це було 70 років тому, коли Захід стояв перед радянською загрозою.

Переклад НВ

Повну версію колонки Стівена Бланка читайте на Atlantic Council

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: