Нооскоп та інші дивацтва Антона Вайно

6 коментувати
Нооскоп та інші дивацтва Антона Вайно
Новий глава Адміністрації президента РФ написав кілька статей і книгу. Висловлені в них ідеї лякають

«За останній тиждень в Росії відбулося чимало подій. В основному це були типові для авторитарних країн новини: звільнення і призначення, перестановки і часто маловідомих імен. Високопоставлених чиновників знімали з посад, деяких звинуватили в розкраданнях і посадили; крім того, Путін замінив главу Адміністрації президента, свого давнього колегу по КДБ Сергія Іванова, на маловідомого бюрократа Антона Вайно», - пише російська журналістка Маша Гессен в колонці для New Yorker.  

«Що все це означає? Варіантів безліч, і російські журналісти та аналітики в останні кілька днів розглянули їх усі в десятках статей. Можливо, Путін втомився від старої гвардії. Путін, можливо, вирішив замінити своїх старих друзів на людей, які зобов'язані своєю кар'єрою йому (велика різниця). Путін може планувати чистки напередодні парламентських виборів, запланованих на вересень, або президентських виборів 2018 року. Путін може готуватися до повномасштабної війни в Україні або в інших країнах», - перераховує Гессен можливі сценарії.

Останній факт про Вайно - з букв його імені можна скласти слово «війна»

Вона зазначає, що призначення сорокачотирирічного Вайно не є надто дивним, так як він вже довгі роки був членом путінського клану і як мінімум останні чотири з них грав роль особистого асистента Путіна - був главою президентського протоколу.

Автор додає, що, як і більшість російських чиновників, Вайно майже не залишив слідів в публічному просторі - якщо не брати до уваги однієї книги та декількох статей.

«Це дуже дивні тексти і, якщо врахувати, що їх автор - один з найбільш могутніх людей в Росії, ще й такі, що лякають», - каже Гессен.

«Ще у 2012 році Вайно опублікував статтю в російському науковому журналі, і в останні кілька днів сотні, якщо не тисячі росіян щосили намагаються зрозуміти сенс цих двадцяти дев'яти сторінок. Стаття називається «Капіталізація майбутнього»; сторінки, які слідують за назвою, не проливають світла ні на сенс назви, ні на що-небудь ще. Текст, схоже, пропонує новий термін для просторово-часового континууму: «протокол». Перша робота Вайно в адміністрації Путіна, в період з 2002 по 2007 рік, була якраз в службі президентського протоколу. Можна припустити, що саме там йому прийшла в голову ідея цієї статті, виражена в складній таблиці під назвою «Модель протоколу для формування просторово-часових відносин», - розповідає автор. - У статті також міститься опис пристрою під назвою Нооскоп, який, мабуть, Вайно запатентував. Нооскоп «складається з мережі космічних сканерів», які сканують ноосферу. Або, як написано в статті, з «мережі просторових сканерів, призначених для отримання і реєстрації змін в біосфері і діяльності людини за допомогою транзакцій - кінокадрів спів-Буття - образу перехрестя простору-часу-життя. Сенсорна мережа нооскопа, починаючи з банківських карт нового покоління і закінчуючи «розумним пилом».

Вайно також був співавтором книги, опублікованої в 2012. Книга має назву «Образ перемоги» і починається з цитати Путіна: «Головне - довіра людей». І книга, на думку Гессен, пропонує ніщо інше, як рецепт глобального домінування.

Вона також зазначає, що дід Вайно був одним з комуністичних лідерів Естонії; він намагався придушити рух звільнення в країні в 1980-х.

«Останній факт про Вайно - з букв його імені можна скласти слово« війна». Чи не це сигнал Путіна? Чи буде війна? Це питання звучить і в статтях, і в постах блогерів», - додає Гессен. Але вона зазначає, що війна вже йде. І, крім того, напад на Україну не буде залежати від кадрових змін в РФ - рішення буде прийматися Путіним в односторонньому порядку.

«Навіщо ж Путін займається перестановками і чому це незмінно привертає увагу? Найкраще пояснення було запропоновано понад півстоліття тому Ханною Арендт, яка визначила справжню роль партійних чисток Сталіна: вони були «інструментом створення постійної нестабільності». Нестабільність, в свою чергу, була інструментом контролю, відволікаючим увагу. Можливо, саме тому "Протокол" Вайно перетворює просторово-часовий континуум на лабіринт. Або, можливо, це робить нооскоп», - робить висновок Гессен.

Повну версію колонки Маші Гессен читайте на сайті Newyorker


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: