Нічні вовки проти Польщі

1 коментувати
Маша Гессен: Така природа російської пропаганди: вона вивертає все навиворіт

Маша Гессен: Така природа російської пропаганди: вона вивертає все навиворіт

Для Польщі байкерський клуб - символ Путіна, заперечення відповідальності СРСР за різанину в Катині і заперечення радянської окупації

«Нічні вовки – не просто клуб байкерів. Це клуб байкерів, що визначає зовнішню політику РФ», - пише російська журналістка Маша Гессен у колонці для NY Times.

«В кінці минулого місяця, після того, як Польща заборонила Нічним вовкам проїхати через територію країни, Москва викликала польського посла, щоб повідомити їй, що Кремль інтерпретував відмову як акт ворожості, який буде мати наслідки, і за який Польща буде нести повну відповідальність», - розповідає колумністка.

Нічні вовки - напівофіційна, мачистська рука російського уряду

«Офіційна нота від МЗС Росії свідчила, що позиція Польщі є особливо кричущою з двох причин: тому що це була «образа пам'яті тих, хто поліг у боротьбі проти нацизму», і тому, що пару тижнів тому Росія дозволила польським чиновникам в'їхати в країну, щоб відвідати місце, де в 2010 році в авіакатастрофі загинуло керівництво Польщі», - продовжує Гессен.

Вона пояснює, що Нічні Вовки – байкерський клуб, що має тісні зв'язки з Володимиром Путіним: російський президент неодноразово позував для фото з членами клубу і навіть видав медаль його керівнику, більше відомого під прізвиськом Хірург. Також Нічні Вовки відомі в Росії своїми «патріотичними» новорічними святами дітей.

«Це напівофіційна, мачистська рука російського уряду, що кидається в очі. Клуб визнав, що за 18 місяців отримав близько мільйона доларів з федерального бюджету. Хірург сказав, що цього недостатньо», - нагадує Гессен.

Одним з напрямків діяльності Нічних вовків є «Переможний мотопробіг Москва-Берлін», який група вперше спробувала здійснити минулого року, на честь 70-ї річниці закінчення того, що Росія називає Великою Вітчизняною війною, а весь світ пам'ятає, як Другу світову. Автор підкреслює, що минулого року Нічним Вовкам також довелося об'їжджати Польщу.

«Те, що найбільш прямий шлях від Москви до Берліна проходить через територію Польщі, не просто питання географії. У 1939 році Гітлер і Сталін поділили країну між собою в секретному протоколі. Після вступу у володіння своєю часткою Радянський Союз стратив, заарештував і депортував сотні тисяч польських громадян. Радянський терор лютував у східній Польщі протягом майже двох років, перед тим, як Гітлер напав на Радянський Союз. Згідно радянської, а тепер і російської історіографії, саме тоді почалася війна - і це головна відмінність між Другою світовою війною та Великої Вітчизняною», - пояснює колумністка.

Коли СРСР розпався, Росія обережно торкнулася теми шкоди, завданої Польщі, але так і не вибачилася повноцінно – в тому числі і за Катинь.

«Потім сталося щось приголомшливе. У 2010 році літак з 96 членами польської еліти на борту відправився в Росію, щоб взяти участь у панахиді на місці Катинської трагедії - і розбився під Смоленськом. Загинули всі, хто був на борту, включаючи президента Леха Качиньського і все керівництво армії. Це був нещасний випадок, але як поляки могли в це повірити? Багато хто не вірить дотепер, і це є ключовим компонентом того, який дивний напрямок прийняла польська політика останнім часом», - говорить Гессен. Вона додає, що глава правлячої партії Польщі – брат-близнюк Леха Качиньського і його партія «Право і справедливість» активно використовувала теорії змови щодо катастрофи, щоб прийти до влади.

«Всі ці спогади, політика і політика спогадів зіграли свою роль у тому, що Нічним Вовкам заборонили в'їзд до Польщі. Це рішення було ухвалене через те, що вони собою представляють: особисто Путіна, заперечення відповідальності СРСР за різанину в Катині, заперечення радянської окупації Польщі», - перераховує Гессен. Вона додає, що лють російського МЗС дивує: у своїй ноті воно прирівнює польську урядову делегацію до російського клубу байкерів.

«Але така природа російської пропаганди: вона вивертає все навиворіт», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Маші Гессен читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: