Нещадна криза біля кордонів ЄС

Джудіт Сандерленд: За різними підрахунками, до 2000 року біля берегів Євросоюзу загинули близько 30 тис. чоловік
mundocritico.es

Джудіт Сандерленд: За різними підрахунками, до 2000 року біля берегів Євросоюзу загинули близько 30 тис. чоловік

Між північними і південними країнами Євросоюзу є велика територія держав, які не поспішають розділити спільну відповідальність за мігрантів

«На одній з трас Австрії у вантажівці знайдено тіла 71 мігранта, що розкладаються. Імовірно, близько 200 людей потонули під час аварії човна біля берегів Лівії. У трюмі іншого човна знайдено 52 загиблих від ядухи», - пише заступник директора Human Rights Watch Джудіт Сандерленд у колонці для CNN.

Цей безжальний перелік смертей, що з'явився всього за одну добу, є невеликою частиною останніх похмурих нагадувань про кризу біля кордонів ЄС, відзначає автор. Те, що люди вмирають лише б дістатися до Європейського союзу - не просто новинні зведення, це гнітюче явище.

Тільки в 2015 році, згідно з даними Міжнародної організації з міграції, в Середземномор'ї загинули понад 2,3 тис. осіб. Подібні факти привертають до себе багато уваги. Однак потрібно визнати, що ніхто не знає точну кількість загиблих внаслідок ядухи, зневоднення або поганих погодних умов на кордонах з ЄС, продовжує правозахисниця. Згідно з деякими підрахунками, з 2000 року біля берегів Євросоюзу загинуло 30 тис. осіб.

Тільки цього року в Середземномор'ї загинули понад 2,3 тис. осіб

Чому люди наражають себе на таку небезпеку? Згідно з даними Верховного комісара ООН у справах біженців, дві третини з 300 тис. чоловік, які вирушили в ЄС цього року, вийшли з таких регіонів, як Сирія, Афганістан, Еритрея, Сомалі та Ірак. Ці країни перебувають у стані війни, або страждають від загального насильства або репресивних режимів.

Незважаючи на загальні стандарти і процедури надання притулку, країни-члени ЄС демонструють такі показники рівня надання притулку заявникам, що разюче відрізняються один від одного (близько 10% в Угорщині проти 42% у Німеччині, наприклад). Заявники найчастіше хочуть приєднатися до членів своєї родини або відправитися туди, де є організоване співтовариство вихідців із їхніх країн; або ж туди, де, на їхню думку, легше знайти роботу і дати добру освіту дітям.

У цьому році, підкреслює Сандерленд, майже 200 тис. мігрантів досягли берегів Греції, що спровокувало гуманітарну кризу в цій країні. Багато з них продовжили свій шлях через Східні Балкани в Македонії та Сербії, і попрямували далі в Угорщину та інші країни ЄС.

Однак між північноєвропейськими країнами, які розглядаються, як бажаний пункт призначення, а також південними і східними країнами Євросоюзу, через які мігранти перетинають кордони ЄС, є велика територія держав, які не поспішають розділити спільну відповідальність за цих людей.

У підсумку, вважає автор, всі країни ЄС повинні мати справедливі та ефективні процедури надання притулку і повною мірою поважати права мігрантів, а також відповідати стандартам та законодавству ЄС. Можливо, в подібному випадку люди не будуть наражати себе на небезпеку, щоб дістатися до кордонів Євросоюзу.

Переклад НВ

Повну версію колонки Джудіт Сандерленд читайте на CNN


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: