Неміцність. Що таке сьогоднішня Росія

9 коментувати
Борис Акунін: Влада постійно лякає жителів і при цьому сама лякається власної тіні

Борис Акунін: Влада постійно лякає жителів і при цьому сама лякається власної тіні

Все неміцно, все ненадійно. Ніхто не будує довгострокових планів. І найбільше бояться майбутнього ті, кому належить сьогодення

Є старий спосіб розібратися у якомусь явищі або почутті, яке важко зрозуміти: зняти всі другорядності і залишити один-єдиний код, одне слово, яким, як ключем, можна відкрити ці незрушні двері, - розповідає російський письменник Борис Акунін на своїй сторінці у Facebook.

Я часто користуюся цим методом у роботі, наприклад, коли потрібно зрозуміти суть того чи іншого персонажа. Буває, що застосовую його і в житті.

От поставив собі питання: що таке сьогоднішня Росія? Яким єдиним словом або поняттям можна найточніше передати моє нинішнє відчуття від неї? Який компонент визначальний, головний?

"Іскандерам" з "булавами" так смішно, що вони, може, зі сміху нікуди не полетять - чи полетять не туди

І вийшло, що код Росії сьогодні - "Слабкість". Ось запах, яким віє сьогодні від країни; ось почуття, яке, по-моєму, відчувають всі її мешканці. Ніби живуть у зоні сейсмонебезпеки.

Тут, дійсно, стало нетривким все.

Держава, яка чи то збережеться, чи то розсиплеться. Влада, яка постійно лякає жителів і при цьому сама лякається власної тіні. Втомлений правитель, який побудував систему, за якої йому страшно піти у відставку.

Переможці, господарі життя, всі ці хапуги-чиновники та "державні олігархи", які чудово знають, що у будь-який момент можуть все втратити.

Середні і дрібні підприємці, які не впевнені, що зможуть залишити свій бізнес і власність дітям. Службовці, які не розуміють, що буде завтра з їх роботою, а післязавтра з їх пенсією.

І безліч людей, які не знають, чи зможуть вони жити у власній країні, або поїдуть.

І "іскандери" з "булавами", яким так смішно, що вони, може, зі сміху нікуди не полетять - чи полетять не туди.

І економіка, і національна валюта, і нафта з газом, і Кавказ.

Все неміцно, все ненадійно. Ніхто не будує довгострокових планів. І найбільше бояться майбутнього ті, кому належить сьогодення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: