Не можна дозволити Путіну вирішувати долю України

1 коментувати
Аурел Браун: Росія може при бажанні розморозити конфлікти біля кордонів України, наприклад, у Молдові
Фото: ctvnews.ca

Аурел Браун: Росія може при бажанні розморозити конфлікти біля кордонів України, наприклад, у Молдові

Плазування перед Росією і віддалення від Києва лише грає на руку Москві

«Останнім часом аналітиків і політиків переважно хвилювало питання, чи не почне Росія повномасштабне вторгнення в Україну», - пише Аурел Браун, професор міжнародних відносин і політології Університету Торонто, в колонці для The Globe and Mail.

Однак питання, пише автор, можливо, треба ставити по-іншому: чи не намагається Кремль підірвати незалежність України «іншими методами» - витонченими, підступними і, врешті, неймовірно руйнівними.

По-перше, російський військови тиск, погрози і звинувачення націлені на те, щоб примусити Київ погодитися на нав'язаний йому федералізм, після чого країною стане складно, якщо не неможливо керувати.

По-друге, продовжує Браун, постійні насильство і нестабільність, спровоковані Росією, відволікають київську владу від проведення необхідних, болісних реформ з модернізації і демократизації країни.

По-третє, дії Кремля надто шкодять українській економіці. Наприклад, серпневе загострення, пов'язане із заявами Кремля про спроби України здійснити теракти на території Криму, призвело до того, що українські євробонди втратили в ціні 44 базових пункти, спонукавши глобальних інвесторів вимагати ще вищого доходу за активами, які вони могли б купити в Україні.

Росія використовує психологічну війну проти України

«По-четверте, Росія може при бажанні розморозити конфлікти біля кордонів України, наприклад, у Молдові», - підкреслює колумніст. Це зробить Україну менш привабливою для іноземних інвесторів.

По-п'яте, у рамках гібридної війни, яка включає військову, економічну і кібер складові, Росія також використовує психологічну війну проти України, нав'язуючи почуття безвиході та відчаю.

Інакше кажучи, «альтернативні методи» Росії більш витончені, але не менш деструктивні. Це і має турбувати Захід передусім.

Україна має виконати свою частину роботи з протидії руйнівній політиці Кремля. Київська влада має подолати десятирічні провали у проведенні фундаментальних економічних реформ, зазначає автор.

Захід, тим часом, має виробити більш ефективну політику щодо України і Росії. Він має бути готовий поставити серйозні перепони на шляху російської агресії, а також тримати двері відкритими для вступу України в НАТО і ЄС. Крім того, Захід має надати щедру фінансову підтримку життєво важливих реформ, які сьогодні реалізуються в Україні, і сильніше відкрити свої ринки для українських товарів.

Плазування перед Росією і віддалення від Києва лише грає на руку Москві.

Переклад НВ

Повну версію колонки Аурела Брауна читайте на The Globe and Mail

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: