Не хочу мати нічого спільного з олігархами

1 коментувати
Михайло Саакашвілі: Я хочу нести прапор реформ
dumskaya.net

Михайло Саакашвілі: Я хочу нести прапор реформ

Ми повинні перезавантажити цей уряд, зломити тіньову владу та тіньові фігури

Колишній президент Грузії і нинішній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі в інтерв'ю виданню Politico розповів, що готовий зайняти крісло прем'єра, якщо це допоможе перетворити Україну в оплот проти кремлівського експансіонізму в Європі.

«Я хотів би взяти участь у процесі реалізації масштабних реформ і змін, і можу це робити на будь-якій посаді, що надає таку можливість», - відповів він виданню на питання про потенційну прем'єрську кампанію.

На думку Саакашвілі, тільки сильна і стабільна Україна може запобігти поглинанню Москвою великих територій зі всього прилеглого регіону. «Якщо Україна не зможе стримати Росію, вона може легко змести з карти Грузію та країни Балтії. Сильна Україна – найбільше випробування для Росії», - говорив він раніше.

Працюючи допізна на верхньому поверсі спорожнілої до цього часу обласної адміністрації, він підкреслив, що «не прагне» зайняти пост прем'єр-міністра. Більш того, він не буде приєднуватися до будь-яких політичних партій, поки вони підтримують зв'язки з бізнесменами-мільярдерами.

«Це не та робота, про яку я мрію. Я відмовився очолити партійний список і не хочу мати нічого спільного з олігархами», - сказав він. - Я хочу нести прапор реформ».

Зроблено багато перестановок в нафтовій і газовій галузі країни, але всі вони відповідають плану Мартиненко

Тим не менш, екс-президент Грузії виступив з нищівною критикою на адресу нинішнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка і його рішення не брати участь у місцевих виборах.

«Ненормально, коли партія прем'єра не бере участь у місцевих виборах. Якщо ви не бажаєте перевіряти свою популярність, навряд чи, як мені здається, у вас є мандат на проведення реформ», - сказав Саакашвілі.

Як зазначає Politico, він звинуватив Яценюка в ігноруванні своїх міністрів та створенні «тіньового кабінету», що представляє корисливі бізнес-інтереси, в тому числі інтереси його соратника Миколи Мартиненка.

«Ми повинні перезавантажити це уряд. Ми повинні зламати тіньову владу... тіньові фігури, які контролюють нафтові і газові компанії уряду. Останнім часом зроблено багато перестановок в нафтовій і газовій галузі країни, але всі вони відповідають плану Мартиненко, а не міністра енергетики», - зазначив одеський губернатор.

Оскільки в Грузії в наступному році повинні пройти парламентські вибори, видання запитало у Саакашвілі, чи не є його робота в Одесі лише трампліном для повернення в грузинську політику.

«Я глибоко залучений в Україну. Не думаю, що варто стрибати на корабель і плисти в Грузію. Грузія - це мій план на пенсію», - сказав він, посміхаючись.

Переклад НВ

Повну версію розмови Михайла Саакашвілі з Politico читайте за посиланням

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: