Не дайте Путіну перемогти

3 коментувати
Джеймс Фоулі: Стояти горою за своїх союзників – найкращий спосіб зберегти мир

Джеймс Фоулі: Стояти горою за своїх союзників – найкращий спосіб зберегти мир

Кінцева мета Москви – зробити те, що не вдалося свого часу Радянському Союзу: розвалити НАТО

«Для НАТО та його членів настали складні часи. Альянс, який справедливо вважається найбільш успішним військовим союзом в історії – адже він відбив радянську агресію і переміг у Холодній війні – сьогодні зіткнувся з ремілітаризованою Росією біля своїх кордонів, а також з терористичною загрозою, керованою ззовні і вирощуваною всередині країн НАТО», - пише колишній заступник начальника штабу Генерального секретаря НАТО Джеймс Фоулі у колонці для Time.

Путін хоче створити «нову європейську систему безпеки», ядром якої буде Росія

Він каже, що російський тиск поряд з терактами на вулицях Парижа, Анкари, Стамбула і Брюсселя – серйозний виклик Альянсу, чия військова міць останні два десятиліття стабільно слабшала.

«Наступного тижня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибуде до Вашингтона з серйозними питаннями на порядку денному. Головним завданням буде переконати держави-члени НАТО, які перебувають на вістрі можливого удару Путіна – від Балтії до Чорного моря», - пояснює експерт.

Він нагадує, що Володимир Путін практично не приховував свою стратегічну мету: «відкотити» історичні втрати, яких зазнав Радянський Союз під кінець Холодної війни, а також відновити Росію в статусі наддержави, рівної суперниці США.

«Ці амбіції можуть мати серйозні наслідки для всієї Європи. Незалежні держави, які раніше були частиною СРСР, з членами НАТО включно – Латвією, Литвою та Естонією – стикаються з загрозою замаху на їх суверенітет і постійним ризиком агресії, що підтверджує напад РФ на Грузію в 2008 році, анексія Криму в 2014 і конфлікт, що триває на сході України», - перераховує Фоулі.

На його думку, країни в історичній буферній зоні Центральної і Східної Європи, які раніше були сателітами Радянського Союзу, стикаються з нескінченною перспективою погроз і тиску. Навіть Туреччина, страж південно-східного флангу НАТО, має справу з нарощуванням угруповання російських військ у сусідній Вірменії, а також з діями РФ біля турецько-сирійського кордону.

«Можна навіть сказати, що кінцева мета Путіна – зробити те, що не вдалося свого часу Радянському Союзу – розвалити НАТО», - попереджає Фоулі. На його думку, Путін хоче створити «нову європейську систему безпеки», ядром якої буде Росія.

Він додає, що існували різні думки щодо того, якою повинна бути підтримка країн, що не входять в НАТО, постраждалих від російської агресії, зокрема, України, – але, якщо мова зайде про захист членів НАТО, ніяких дискусій бути не може.

Сприйняття НАТО в світі залежить від того, наскільки надійне його зобов'язання захищати своїх членів, закріплене у статті 5 статуту Альянсу.

«Іншими словами, Альянс повинен зміцнити свої фланги. Для цього потрібні людські ресурси і техніка. Важливо показати країнам Балтії та Польщі, що від них не відмовляться», - підкреслює автор.

«З урахуванням того, яку агресію Путін продемонстрував в Грузії і в Україні, а також жорстокість його кампаній у Чечні і в Сирії, необхідно переконати країни НАТО, які можуть стати жертвами тиску з боку Росії, що вони в безпеці. Стояти горою за своїх союзників – найкращий спосіб зберегти мир. Це урок Холодної війни, який не можна забувати», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Джеймса Фоулі читайте на сайті Time


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: