Навіщо Путіну опитування про світло в Криму

Віталій Портніков: Найстаріший у Росії соціологічний центр був розгромлений в 2003 році путінською владою

Віталій Портніков: Найстаріший у Росії соціологічний центр був розгромлений в 2003 році путінською владою

Президент РФ не хоче - і не може - визнавати вкрадену територію українською. Але і забезпечити Крим світлом також не може

Генеральний директор російського соціологічного центру ВЦВГД Валерій Федоров закликав довіряти результатам соціологічного опитування, яке працівники його організації провели в Криму після отримання відповідного доручення президента Росії Володимира Путіна. Федоров розповів, що опитування проводилося з 14:00 до 19:00 31 грудня і з 10:30 до 15:00 1 січня (Путін дізнався про його результати 1 січня вдень) і зазначив, що співробітники ВЦВГД несуть відповідальність за результати своєю репутацією, - пише журналіст Віталій Портніков для Крим.Реаліі.

Тепер, коли кримчани будуть запитувати, чому на півострові темно, їм дадуть відповідь - ви ж хотіли

Вже сама ця заява викликає посмішку. Ніякої репутації у ВЦВГД вже давно немає. Найстаріший у Росії соціологічний центр був розгромлений в 2003 році путінською владою. Тоді ж з центру був вигнаний його засновник Юрій Левада, пішли провідні співробітники. Колишні співробітники ВЦВГД тоді ж створили «Левада-центр». Валерій Федоров, якому Кремль доручив очолити практично знищений центр, не мав і не має ніякого відношення до соціології. У професійних колах згадка про нього викликає тільки огиду. Федоров - це Аксьонов ВЦВГД, такий же пройдисвіт і дилетант. Не дивно, що саме цій людині Путін доручив провести скандальне опитування - приблизно так, як доручив Аксьонову очолити окупований Крим.

Саме тому я не став би надавати ніякого значення цифрам, оприлюдненими цим «діячем». Давайте замислимося - а до чого така новорічна метушня? Чому опитування не проводилося не в ситуації авралу, чому до нього не готувалися, чому кримчан не намагалися навіть проінформувати про наслідки тієї чи іншої відповіді на питання про постачання електроенергії?

А тому, що саме 31 грудня 2015 Путіну стало ясно, що в Києві не збираються укладати контракт зі згадкою окупованої території як російського федерального округу. Що на цей раз все має відповідати міжнародному праву.

Путін не хоче - і не може - визнавати вкрадену територію українською. Але і забезпечити Крим світлом також не може. Звідси і рішення - провести опитування і перекласти відповідальність за «тимчасові труднощі» на самих кримчан. Тепер, коли вони будуть запитувати, чому на півострові темно, їм дадуть відповідь - ви ж хотіли.

А хто там хотів, кого насправді запитували - про це ніхто ніколи не дізнається. Втім, я навіть не хочу стверджувати, що нікому не дзвонили і не питали. Що таке соціологічне опитування в рамках авторитарного репресивного режиму - коли кожен, кому дзвонять, знає, як відповісти правильно, щоб не потрапити на олівець ФСБ? Адже це - не анонімне опитування. Ім'я кожного, кому дзвонять, відомо і в базі даних абонентів фіксованих телефонних мереж. Втім, абоненти мобільного зв'язку в Росії і на окупованих нею територіях теж відомі, без паспорта вам сім-карту не продадуть. Так що це - опитування про лояльність із заздалегідь відомим результатом. І це також не має ніякого відношення до соціології.

А має відношення до підлості.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: