Для чого Обама зустрінеться з лідером Китаю

4 коментувати
Джиммі Картер: Китай знаходиться в мирі зі своїми сусідами останні 35 років
Фото: dt.ua

Джиммі Картер: Китай знаходиться в мирі зі своїми сусідами останні 35 років

Китайці повинні зрозуміти, що США не бажають їм шкоди, але і американцям варто навчитися бачити різницю між Китаєм і СРСР

«Я захоплююся Китаєм з моменту свого першого візиту в Ціньдао в 1949 році, незадовго до створення КНР», - пише колишній президент США Джиммі Картер у своїй колонці для Huffington Post.

Він розповідає, що був губернатором штату Джорджія під час історичного візиту президента Ніксона до Китаю в 1972 році, і був розчарований, коли за цим не було ніяких додаткових кроків зі встановлення дипломатичних відносин між двома державами.

«Ставши президентом, я зробив це питання одним із пріоритетів своєї політики і ініціював переговори з лідерами Китаю. Ці зусилля принесли успіх, коли 15 грудня 1978 ми разом з віце-прем'єром Ден Сяопіном заявили, що повне взаємне визнання відбудеться на початку наступного року. Три дні потому він оголосив про те, що в країні відбудуться радикальні реформи, і Китай стане більш відкритим», - згадує Картер, додаючи, що на той момент мало хто розумів, який ефект матимуть ці два рішення на світову спільноту.

Зустріч Обами і Сі Цзіньпіна може стати початком співпраці двох великих країн

Картер розповідає, що після відходу з поста президента часто бував у Китаї і спілкувався з його керівниками. Він зазначає, що в останні роки Сі Цзіньпін, як і Ден Сяопін, підкреслював необхідність співпраці між США і Китаєм, а також прояви взаємної поваги.

Картер перераховує виклики, які стоять перед Китаєм: поліпшення рівня життя громадян, які живуть далі від східного узбережжя, необхідність переходу від експортної економіки. Він нагадує, що політичний і економічний вплив Китаю сьогодні відчуває весь світ.

«Китай знаходиться в мирі зі своїми сусідами та іншими країнами останні 35 років, але розширення сфер впливу занепокоїв нас, особливо що стосується ситуації в південних і східних морях», - говорить Картер.

Політик вважає, що перший офіційний державний візит Сі Цзіньпіна в США дозволить йому і Обамі знайти стратегію, за допомогою якої Китай і США зможуть співпрацювати, як рівні, на принципах миру і поваги.

«Китайці повинні зрозуміти, що Америка зацікавлена в мирному, квітучому, заможному Китаї, що ми не хочемо завдати шкоди Китаю, - каже Картер. – Але і американцям слід зрозуміти, що Китай – це не СРСР, з яким ми мали справу під час Холодної війни. Китаю потрібно дозволити стати учасником міжнародної спільноти, заохочувати його прагнення жити відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм».

Картер вважає, що зустріч Обами і Сі Цзіньпіна може стати початком співпраці двох великих країн, які разом дадуть відповідь на виклики, поставлені перед сучасним світом.

Повну версію колонки Джиммі Картера читайте на сайті Huffington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: