Наша проблема під назвою Росія

3 коментувати
Наша проблема під назвою Росія
Обом найбільшим американським партіям потрібно визначитися і вирішити, чи були останні роки увертюрою до нової Холодної війни

«Раніше місце Росії в американській політиці було відносно зрозумілим. Чим більше правих поглядів ви дотримувалися, тим більше боялися Івана і його слов'янської злоби. Якщо ви були лівим, то вважали, що «Червона загроза» - просто страшилка для дітей », - пише журналіст Росс Дузет в колонці для NY Times.

Ми не знаємо, що думати про наші відносини з Росією

«Тепер все набагато складніше. Всього за 15 років Республіканська партія пройшла шлях від президента, який хвацько стверджував, що має душевні відносини з Володимиром Путіним, і двох кандидатів, які брали різко войовничу позицію щодо Росії, до кандидата в президенти США Дональда Трампа, який явно захоплюється Путіним і обіцяє більш тісні зв'язки з його режимом», - розповідає колумніст.

Він додає, що за той же період демократи пройшли шлях від насмішок над наївністю Джорджа Буша-молодшого щодо Путіна, насмішок над тим, що Мітт Ромні називав РФ головним геополітичним ворогом США, до теорій про те, що Трамп є агентом російського впливу.

«Тепер же ми не знаємо, що думати про наші відносини з Росією, і нашим партіям потрібно шукати різні перспективи, оскільки незрозуміло, які насправді наші інтереси щодо РФ», - підкреслює Дузет.

Він каже, що в основі цієї невизначеності лежить той факт, що ні США, ні Росія, здається, точно не знають, якою силою їм хочеться бути. «Під час холодної війни, США були (в основному) силою, яка виступала за підтримування статус-кво - вони практикували стримування, створення складних альянсів, підтримуючи поганих гравців через страх, що замість них прийде хтось гірше - а росіяни були ревізіоністами, які просували соціалістичну революцію на шляху від Гавани в Ханой», - пише автор.

Потім, на початку 2000-х років, за його словами, сторони помінялися місцями: за Джорджа Буша Америка була революційною силою, проповідуючи лібералізм і демократію, в той час як Москва підтримувала статус-кво епохи Саддама.

«Але зараз все змішалося. На Близькому Сході Вашингтон став ревізіоністом, в той час як Москва намагається захистити своїх знайомих диктаторів. Але в той же час Путін став і ревізіоністом, відчуваючи слабкість Америк. Він шукає будь-які способи, щоб дестабілізувати західний світопорядок - в тому числі через підтримку Дональда Трампа», - каже Дузет.

Він зазначає, що для всіх, крім Трампа, дестабілізуючі кроки Путіна - аншлюс Криму, вторгнення в Україну, тіньова війна з сусідами і втручання в справи інших держав - стає дуже непросто сприймати Москву не як ворога, якого потрібно стримувати і якому потрібно протистояти.

Проте, Дузет вважає, що зараз головна мета Америки, - не стримування російської експансії, а боротьба з тероризмом і подолання кризи біженців. І для цього Вашингтону доведеться так чи інакше співпрацювати з Москвою.

Автор підкреслює, що обом найбільшим американським партіям потрібно визначитися і вирішити, чи були останні роки увертюрою до нової Холодної війни, або ж у США є вороги серйозніше - і тоді потрібно перейти до обережної співпраці з РФ.

Повну версію колонки Росса Дузета читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: