Нафтова криза. Що може врятувати економіку Росії

0 коментувати
Ніл Унмак: Економічний спад в РФ може перекинутися і на 2016 рік
reuters.com

Ніл Унмак: Економічний спад в РФ може перекинутися і на 2016 рік

У Путіна є всі необхідні механізми для того, щоб компенсувати нанесений збиток від падіння цін на нафту

«Російська економіка потребує реанімацію. Ціна на нафту в районі $50 за барель - це для неї катастрофа», - пише у своїй колонці фінансовий журналіст, колумніст Reuters Breakingviews Ніл Унмак.

За оцінками фінансової корпорації Citigroup, при кожному падінні вартості нафти на $10 ВВП Росії знижується на 0,8%. При цьому баланс державного бюджету раніше розраховувався, виходячи з того, що ціни будуть в два рази вищими. «Додайте до цього дію санкцій, які відрізають російську економіку від міжнародних фондів, і спад може перекинутися на 2016 рік», - відзначає автор.

Тим не менш, у президента Росії Володимира Путіна є в наявності важелі, якими він може компенсувати завдану шкоду. Незважаючи на падіння рубля, валютна криза в РФ не почалася. Зовнішні доларові зобов'язання російських компаній, здається, під контролем. Навіть у слабкої валюти є свої переваги. Наприклад, державні витрати і зарплати падають, хеджуючи тим самим зниження доходів в нафтодоларах, продовжує аналітик.

Незважаючи на падіння рубля, валютна криза в РФ не почалася

Уряд також має ресурси, щоб впоратися з падаючими доходами. У Росії низький борг. Крім того, в запасі є 4,27 трлн рублів ($63 млрд) з резервного фонду, які можуть бути спрямовані на фінансування дефіцитів та інвестування.

Тим не менш, відзначає Унмак, це крихка рівновага. Уряд хоче збалансувати фінансовий бюджет до 2018 року. Якщо ціни на нафту не відновляться, глибоке скорочення витрат стане неминучим. Уряд, швидше за все, частково заморозить пенсійні виплати. Поки що заходи економії не сильно вплинули на популярність Путіна, оскільки рівень безробіття залишається на низькому рівні (трохи більше 5%).

Але нинішня політика не може вирішити довгострокові проблеми Росії. Вітчизняні компанії будуть намагатися отримати максимальну вигоду від падіння рубля доти, доки санкції погіршують їм доступ до міжнародних фондів, а інвестування страждає від корупції і втручання держави в економіку.

Тільки якщо зупиниться падіння валюти або знизиться тиск санкцій, підсумовує автор, Росія зможе вийти з нафтової кризи.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ніла Унмака читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: