Місяць щастя. Як перебудувати своє життя за 31 день

Марсель Швантес: Мета вашого життя – зовсім не працювати по десять годин на день п'ять днів на тиждень протягом тридцяти років

Марсель Швантес: Мета вашого життя – зовсім не працювати по десять годин на день п'ять днів на тиждень протягом тридцяти років

Список простих порад, які навчать вас жити в атмосфері щастя

«Ці правила зробили мене успішним підприємцем, щасливим чоловіком і батьком, а також громадським лідером. Для деяких з цих пунктів вам буде потрібно лише кілька хвилин на день; для інших – хоробрість і гнучкість. Використовуйте цей план, щоб привчити себе до щасливого і успішного життя», – пише американський коуч Марсель Швантес у колонці для Motto.

Він пропонує 31-денний план особистого розвитку:

День 1. Зробіть щось для інших

Надайте комусь «п'ятихвилинну послугу». П'ятихвилинна послуга – це безоплатний акт, що не вимагає від вас надмірних зусиль. Приклади п'ятихвилинних послуг – поділитися знаннями, порекомендувати якусь людину, продукт або послугу, або написати комусь рекомендацію в LinkedIn або іншій соцмережі.

Сходіть у новий ресторан, поспостерігайте за заходом сонця, придумайте собі нове хобі

День 2. Поділіться позитивним досвідом з родиною

Нещодавні дослідження показали, що це збільшує відчуття щастя. Учасники, які записували у щоденник позитивні події, а потім розповідали про них іншим, в середньому більше задоволені життям.

День 3. Припиніть ганятися за досягненнями

Усім нам властиво перепрацьовувати, втрачати рівновагу і, з часом, здатність радіти життю. Вся справа в нездоровому переконанні, що якщо ви не зробили за день нічого продуктивного – це ваш програш. Відключіть на хвилинку свій перфекціонізм. Заспокойтеся і прийміть, що життя хороше в такому вигляді, в якому є. Ви зможете сфокусуватися на інших речах, що приносять радість, на які раніше не звертали уваги.

День 4. Уявіть себе на місці когось іншого

Емпатія і співпереживання – ці риси можна розвивати. І почати слід з того, щоб подумати про становище інших людей, зрозуміти їхні проблеми і прийняти, що їхні емоції так само реальні, як ваші.

День 5. Визначте свою мету і отримуйте задоволення від шляху

Постійно нагадуйте собі, що мета вашого життя – зовсім не працювати по десять годин на день п'ять днів на тиждень протягом тридцяти років, щоб згодом жити десь у Флориді. Вашою справжньою метою має бути пошук вашого покликання і в той же час насолода шляхом, яким ви проходите для досягнення цієї мети.

День 6. Припиніть боротися за увагу і сфокусуйте її на інших

Коли ми дозволяємо іншим людям отримати хвилинку слави, відбувається щось чарівне. Коли ми дозволяємо іншій людині бути почутою, отримати повагу, ми й самі отримуємо тихе задоволення.

День 7. Будьте вдячні. Ваше становище могло бути гіршим

Незалежно від того, до якої релігії ви належите, почніть ранок з вдячності вищим силам за речі, які приймаєте як належне.

День 8. Тренуйте терпіння

Терпіння допомагає вам утриматися і поміркувати над ситуацією, коли вона виходить з-під контролю. Вас підрізали на дорозі? Зробіть глибокий вдих і подумайте про те, що цей чоловік міг поспішати в лікарню, щоб встигнути довезти до лікаря вагітну дружину.

День 9. Після сварки першим робіть крок до примирення

Багато хто з нас після сварки дозволяють невдоволенню розростатися, викреслюючи людину з життя, поки він або вона не попросить вибачення. Це зручно, але це шлях у глухий кут. Ви втрачаєте друга, родича або цінного колегу через своє его. Підіть назустріч першим, навіть якщо повинні вибачитися перед вами. Цей простий крок створить диво.

День 10. Просто скажіть «ні»

По-справжньому щасливі люди живуть просто. У них просте розклад. Вони не беруть на себе більше, ніж можуть виконати. Вони живуть відповідно своїм цілям і цінностям. І вони вміють казати «ні». Якщо щось суперечить вашим цінностям, не робить вас щасливішими – просто скажіть «ні».

День 11. Реагуйте на хороші новини з щирим ентузіазмом

Якщо друг або колега розповідає вам про щось позитивне, щиро порадійте за нього. Це допоможе вам підтримувати добрі взаємини і загалом почуватися позитивніше.

День 12. Будьте старанними

Зверніть увагу на мурашник. Кожен мураха відрізняється дивовижними амбіціями і самодисципліною. Повчіться на їхньому прикладі, злізьте з дивана, вийдіть із соцмереж і візьміться до справи.

День 13. Вберіть мудрість іншої людини

Згадайте людей, які впливають на ваше життя. Запросіть одного з них на каву і скористайтеся шансом навчитися у нього чомусь новому.

День 14. Запишіть у щоденнику, за що ви вдячні світу

Якщо ви протягом 21 дня щодня будете записувати як мінімум три речі, за які вдячні світу, це навчить ваш мозок мислити в позитивному ключі.

День 15. А ще запишіть як мінімум одну гарну річ, що трапилася з вами сьогодні

Якщо витратите хоча би дві хвилини на день для того, щоб записати в щоденник позитивний досвід, пережитий вами сьогодні, ваш мозок «проживе» його заново.

День 16. Хоча би 15 хвилин на день присвячуйте вправам

Навіть якщо ви ненавидите фізичну активність. Лише 15 хвилин вправ на день зіграють роль антидепресанта, піднявши настрій і загальне самопочуття.

День 17. Слідкуйте за своїм диханням

Киньте те, що ви зараз робите. Тепер вдихніть і видихніть, і спостерігайте за цим процесом протягом двох хвилин. Повторюйте процедуру щодня. Це навчить ваш мозок фокусуватися на чомусь одному.

День 18. Проявіть доброту в смс або листі

Кожного дня витрачайте хоча би дві хвилини на те, щоб когось похвалити і комусь подякувати.

День 19. Знайдіть щось або когось, хто вас розсмішить

Гумор допомагає вам мислити ширше і креативніше.

День 20. Дайте раду проблемі, яку ігнорували

Отже, ви відкладали розмову з неприємною людиною або розв'язання якоїсь проблеми. Навчившись змушувати себе справлятися з важкими проблемами, не відкладаючи, ви станете щасливішим і витривалішим.

День 21. Зробіть що-небудь веселе

Тепер, коли ви зарадили конфліктній ситуації, нагородіть себе і візьміться за щось веселе. Це дозволить вам повніше розкрити свій творчий потенціал.

День 22. Зміцнюйте свою віру

Йдеться не про релігію. Йдеться про віру – у що б ви не вірили – і про зв'язок з силою, яка багаторазово перевершує вас. З силою, яка зміцнює вашу доброту, любов і вміння прощати.

День 23. Пообідайте з кимось і безкорисливо вислухайте його

Приділіть людині повну увагу і вислухайте його або її історію. Слухаючи, тримайте в голові одну-єдину думку: «Як я можу допомогти цій людині?».

24. Візьміться за справу, що приносить вам спокій

Займіться чимось приємним, що змушує вас відчути себе умиротвореним. Підказка: хобі, друзі, тренування – все, що вивільняє ваші ендорфіни.

День 25. Дивіться людям в очі, посміхайтеся і вітайтеся

Ми живемо в настільки керованому страхом суспільстві, що не наважуємося дивитися людям в очі, коли йдемо вулицею, їдемо в метро або навіть йдемо коридором нашого бізнес-центру. Сьогодні подумайте про те, що незнайомці – такі ж люди, як ви. Подивіться в очі, посміхніться і тепло привітайтеся.

День 26. Побудьте трохи на самоті та поміркуйте

На 30-60 хвилин віддалитися від шуму, галасливих дітей та інших чинників, що відволікають. Найкраще зробити це вранці, одразу після пробудження. Закрийте очі, глибоко вдихніть і подивіться вглиб себе. Ви відчуєте, як у вас камінь звалився з душі.

День 27. Дивіться на ситуацію загалом

Це називається самоусвідомленням. Оцінюйте ситуацію не тільки зі своєї перспективи, але й з перспективи людини, яка займає позицію, протилежну вашій.

День 28. Переформулюйте

Чи доводилося вам чути в голові шепіт: «Я знову облажався. Я невдаха» або «Я не зможу. Мені ніколи не вдавалося, і не вдасться зараз». Накажіть собі зупинитися зараз же. А тепер переформулюйте фразу так, щоб вона звучала в позитивному або хоча б нейтральному ключі. Побачите – це спрацює.

День 29. Перегляньте суворі правила, які ви для себе створили

Ви перфекціоніст? Виберіть одне створене вами для себе правило, яке заважає вам жити. А потім переформулюйте його так, щоб усунути цю проблему.

День 30. Розслабтеся і будьте більш спонтанними

І те, й інше корисно для здоров'я. Робіть регулярні перерви під час роботи: потягніться, зробіть дихальну гімнастику, подрімайте хвилин 15, зіграйте в гру. Додайте в своє життя спонтанності – сходіть в новий ресторан, поспостерігайте за заходом сонця, придумайте собі нове хобі.

День 31. Проведіть трохи часу з літньою людиною

У літніх людей є безліч цікавих історій, вражень і досвіду, про які ви ніколи не чули. А прислухатися до них буває дуже корисно.

Повну версію колонки Марселя Швантеса читайте на сайті Motto


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: