Ми всі рівні і кожен має право на американську мрію

1 коментувати
Барак Обама: Я був гордий сказати, що любов — це любов

Барак Обама: Я був гордий сказати, що любов — це любов

"Я був чорношкірою дитиною, та й ім'я у мене смішне, так що я на власному прикладі відчув, що значить бути не таким, як усі", - розповідає президент США Барак Обама в інтерв'ю найбільшому ЛГБТ-виданню в США "OUT",, яке переклали Julia&Winston

(...) Моя мама прищепила мені тверду впевненість у тому, що кожна особистість однаково цінна. Я був чорношкірою дитиною, та й ім'я у мене смішне, так що я на власному прикладі відчув, що значить бути не таким, як усі. Це одна з причин, з яких я вирішив піти в політику: я пообіцяв довести, що ми народжені рівними, і навіть якщо ти відрізняєшся від усіх - ти все одно маєш право на американську мрію. Саме тому я виступив у Сенаті за скасування закону "про захист шлюбу". І саме тому, коли я перший раз вирішив балотуватися в президенти, я публічно попросив підтримки у ЛГБТ-спільноти, пообіцявши, що зможу досягти значних змін для їх життя в США.

Ми є найсильніші та найвільніші, тільки коли до всіх нас ставляться однаково

(...) Ще до рішення Верховного суду США, котрий гарантував ЛГБТ-парам право одружуватися, була помітна зміна в ставленні до ЛГБТ в серцях і думках американців. Ухвалення рішення лише відобразило ці зміни. Воно продемонструвало наші цінності, як нації, заснованої на принципі, що всі ми створені рівними. Десятиліття боротьби наших братів і сестер, які домагалися визнання і рівності, ризикуючи своїми життями, стикаючись з неприйняттям з боку своїх сімей, друзів і колег, привели нас до цього моменту. Так що я не був здивований рішенням Верховного суду, але, як і мільйони американців, був гордий і щасливий, що воно було саме таким. Для мене було великою честю повторити вслід за громадянами Америки, що ми є найсильніші та найвільніші, тільки коли до всіх нас ставляться однаково. Я був гордий сказати, що любов - це любов.

(...) Я сам є глибоко віруючою людиною і вірю в релігійну свободу, але врешті-решт, ніхто не може бути вищим за закон - особливо той, хто усвідомлено присягається цього закону дотримуватися. Це те, що ми повинні поважати.


Подпись на обложке: Наш президент. Союзник. Герой. Икона

Підпис на обкладинці: Наш президент. Союзник. Герой. Ікона


(...) Рівність перед законом - це був важливий елемент руху за громадянські права в Сполучених Штатах. І це точно та сама проблема, з якою члени ЛГБТ-спільноти стикаються у всьому світі. Прийняття і розуміння когось таким, яким він є, вимагає зміни в світосприйнятті, насамперед. У Сполучених Штатах ми бачимо цю зміну, так як дедалі більше людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацій хоробро визнають її і живуть відкритим життям, а їх близькі, сусіди і колеги розуміють їх. Інша частина цього питання - поведінка. Незалежно від персональних поглядів, нам потрібно ставитися один до одного з повагою. І уряди країн повинні вплинути на закони, повинні запобігати судовим переслідуванням, актам насильства і захистити людські права всіх громадян, без дискримінації. Я також вважаю, що для нас важливо брати уроки з власної історії. У Сполучених Штатах ще багато є над чим працювати, якщо ми говоримо про повагу до громадянських прав. Коли я подорожую світом і розмовляю з іноземною аудиторією, я визнаю наші власні недоліки і чесно вказую на них, а не прикидаюся й не кажу, що у нас на все є відповіді. Це сприяє довірі та відкритості, які необхідні країнам, щоб разом працювати і долати будь-які труднощі.

Просування і захист прав кожної людини без винятку, незалежно від її національності або сексуальної орієнтації, є базовим моментом нашої зовнішньої політики і частиною наших зобов'язань перед урядами у всьому світі, включно з нашими найближчими партнерами. Коли ми обговорюємо проблеми ЛГБТ-спільноти, ми акцентуємо увагу на всесвітніх правах людини: праві на свободу слова, на самовираження, на свободу зібрань. Особливо важливим для нас є повне виключення насильства і дискримінації, а також рівність усіх людей перед законом. Ці права поширюються на кожного, у них не повинно бути винятків лише тому, що хтось належить до ЛГБТ. Так що, коли деякі стверджують, ніби питання гомосексуальності не існує для їхніх культур, або що ми нібито насаджуємо "чужі" цінності, ми говоримо у відповідь, що люди з ЛГБТ все одно залишаються членами суспільства, а захист прав людини залишається універсальною цінністю.

Повну версію переведеного інтерв'ю Барака Обами журналу "OUT" читайте на сайті Julia&Winston

Ми найсильніші та найвільніші, тільки коли до всіх нас ставляться однаково

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: