Мені 52, і я щасливий. Що зі мною не так?

2 коментувати
Тім Даулінг: Так що тебе чекає у майбутньому, крім лікарень? Більше зневіри!

Тім Даулінг: Так що тебе чекає у майбутньому, крім лікарень? Більше зневіри!

40-59 років – непростий вік. Батьки старішають, друзі помирають, діти виростають і йдуть у самостійне життя, кар'єрний ріст сповільнюється

«Я завжди співчуваю моделям, яких наймають позувати для рекламних фото, які підкреслюють тяготи середнього віку. Їх обирають за те, що вони виглядають фотогенічно втомленими», - пише британський журналіст Тім Даулінг для Guardian.

«Потім їх змушують приймати похмурі пози, ймовірно, за допомогою криків фотографа: «Та що тебе чекає у майбутньому, крім лікарень? Подумай про виплату позики! Погорюй про свою еректильну дисфункцію!". Навіть за умови, що вам платять за це гроші, слухати таке не дуже й приємно», - зазначає автор.

Він розповідає, що деякі з цих фото будуть використані для ілюстрації новин про те, що британці у віці від 40 до 59 побили рекорди поганого самопочуття порівняно з іншими віковими групами. Згідно з Департаментом національної статистики, задоволеність життям у цей період відчутно падає, перед тим, як досягти нового піку близько 75. Але навіть ті, кому за 90, додає автор, з якоїсь причини більш щасливі, ніж люди середнього віку.

«У питанні відчуття внутрішнього щастя гірше періоду, ніж від 50 до 54 років, бути не може, а я наразі перебуваю рівно посередині цього відрізка», - пише Даулінг.

Тим не менш, він відзначає, що не може назвати себе нещасним (навіть незважаючи на те, що йому не довелося б особливо старатися, щоб зобразити відповідні емоції для фотозйомки «втомленої людини середніх років»).

Будьте оптимістом: якщо ви відчуваєте себе жахливо, значить, у вас ще півжиття попереду

«Вважаю, вся справа в тому, що за час своєї нервової юності я розвинув в собі звичку формувати мінімальні очікування щастя. Тому тепер щоразу дивуюся, коли все виходить не так вже й погано», - іронізує автор.

Він називає ряд причин, яким Департамент національної статистики пояснює таке падіння у відчутті щастя в середньому віці. Нинішнє покоління 40-59-річних можуть бути особливо нещасними або через персональну позицію в економічному циклі, або тому, що живуть в еру, коли все дійсно летить під три чорти.

«Більш ймовірно, що з середнім віком пов'язані окремі конкретні турботи: батьки старішають, друзі помирають, діти виростають і йдуть у самостійне життя, кар'єрний ріст сповільнюється, надійне фінансове становище стає хитким. Цей період життя традиційно вважається дуже небезпечним», - пише Даулінг, додаючи, що позитивним моментом є те, що ці труднощі розподілені на досить протяжному відрізку – від 40 до 59.

Межі середнього віку, за словами автора, за останні десятиліття змінилися – раніше до цієї групи відносили і 30-літніх людей, а верхня межа тепер іноді доходить навіть до 65 (в найбільш вдалих випадках).

Тим не менш, він пропонує розглядати у-подібну криву життя з оптимізмом: якщо ви відчуваєте себе жахливо, значить, у вас ще півжиття попереду.

Повну версію колонки Тіма Даулінга читайте на сайті Guardian


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: