Крадіжка особистості. Що про вас можна дізнатися онлайн

0 коментувати
Адам Лівайн: Щоразу, встаючи з ліжка, ви стаєте об'єктом лотереї для крадіїв ідентичності

Адам Лівайн: Щоразу, встаючи з ліжка, ви стаєте об'єктом лотереї для крадіїв ідентичності

Нас так часто сканують, оцифровують, заводять на нас досьє, що неможливо бути впевненим, хто саме має доступ до наших даних

«У постапокаліптичному світі «Ходячих мерців» за замовчуванням відомо, що зомбі існують і що вони не особливо розбірливі у виборі жертв. У реальному світі аналогія перебування в оточенні орди голодних зомбі – це чума крадіжок ідентичності, що спіткала нас. Зараз, коли у відкритому доступі, так чи інакше, перебувають дані понад мільярда користувачів, тільки питання часу, поки доберуться до вас», – стверджує письменник Адам Лівайн у своїй колонці для Huffington Post.

Він розповідає, що під час обговорення феномену крадіжок ідентичності виникає кілька ключових питань.

Якщо ви хоч раз у житті відвідували лікаря або навчалися в університеті, ви вже на прицілі

«Потрібно пропускати крізь шредер важливі документи? Так. Що гірше: втратити гаманець, смартфон або комп'ютер? Залежить від того, де ви зберігаєте більше значимих даних. Небезпечно, якщо всі ваші паролі на різних сайтах однакові? Дуже. Як часто трапляються крадіжки ідентичності? Дуже часто. Які ваші шанси стати жертвою таких злодіїв? Фортуна завжди на їхньому боці. Можна зробити щось, щоб уникнути цього? Ні», – говорить автор.

Він вважає, що крадіжка ідентичності – найгірший вид невдачі. Ви можете зробити кілька речей, щоб перешкодити руйнації вашого життя, але гарантовано запобігти їй практично неможливо. Злодії, немов бродячі собаки або голодні зомбі, блукають всюди в пошуках недоїдків або людей, які вижили. Автор говорить, коли ваш слід взяли, ви мало що можете зробити для свого захисту.

«За деякими вкрай рідкісними винятками, нас так часто сканують, оцифровують, заводять на нас досьє, що неможливо бути впевненим, хто саме має доступ до інформації про нас, – зазначає Лівайн, – хіба що ви живете в печері високо в горах. Якщо ви хоч раз у житті відвідували лікаря або навчалися в університеті, ви вже на прицілі неймовірної кількості злодіїв. Якщо ви хоч раз пересилали особисту інформацію через пошту, ви вже підставили себе. Якщо ви хоч раз користувалися кредитною карткою, ваші шанси бути обкраденим зросли ще більше. Якщо ви хоч в одному магазині залишали свої контактні дані, це вже робить вас ціллю. Щоразу, встаючи з ліжка, ви стаєте об'єктом лотереї для крадіїв ідентичності».

Він говорить, що кожна людина є потенційною метою крадіїв ідентичності, а тому пропонує для захисту скористатися єдиним доступним способом: за допомогою здорового глузду. «Ми не повинні вважати себе невразливими. Потрібно розуміти, що лише питання часу, коли ми станемо жертвами кібератаки. Потрібно бути готовим до гіршого», – попереджає Лівайн.

«Нещодавно репортер запитав мене, хто винен у зростанні кількості подібних крадіжок. Я міг би відповісти «погані хлопці» – крадії ідентичності, які займаються зламом рахунків людей і використовують отриману інформацію для власної вигоди. Чи міг би сказати, що винен уряд, який не може зашкодити зламу засекречених даних, не те що пересічної людини. Але я вибрав третю відповідь, – розповідає автор. – Ми всі в цьому винні».

Він стверджує, що дійсно так вважає. «Злами та крадіжка ідентичності стали третьою неминучістю нашого життя, одразу після смерті та податків. Ви можете дізнатися, що упіймалися, тисячею різних способів – завдяки дзвінку від колекторів, арешту через те, що хтось під прикриттям ваших документів скоїв злочин. Як і у разі зіткнення з ордою зомбі, уникнути цього неможливо, але краще, якщо ви будете готові», – підсумовує автор.

Повну версію колонки Адама Лівайна читайте на сайті Huffington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: