Корисні ідіоти Путіна

5 коментувати
Ендрю Хіггінс: Націоналістичні рухи хочуть дестабілізувати ЄС і НАТО, а це якраз те, що потрібно Путіну

Ендрю Хіггінс: Націоналістичні рухи хочуть дестабілізувати ЄС і НАТО, а це якраз те, що потрібно Путіну

Проросійські тролі стали настільки серйозною проблемою, що і ЄС, і НАТО довелося створити спеціальні відділи для боротьби з ними

«Намагаючись кинути світло на темний світ інтернет-тролів, журналістка фінського національного каналу попросила глядачів розповісти про свій досвід зіткнення з російською «армією тролів» - галасливими і часто злісними онлайн-агітаторами», - пише журналіст Ендрю Хіггінс у колонці для NY Times.

Він розповідає, що результат був далекий від того, на який сподівалася журналістка, Джессіка Аро. Вона дійсно отримала коментарі від людей, яким доводилося стикатися з агресивними проросійськими коментаторами онлайн. Але журналістка зовсім не очікувала наскільки масштабної хвилі атак і образ на свою адресу з боку тих самих проросійських коментаторів.

Хіггінс наводить слова Аро про те, що тролі перетворили її життя на пекло.

«Жорстке онлайн-переслідування характерне не тільки для проросійських інтернет-тролів. В Україні та інших країнах, що протистоять Кремлю, теж є легіони агресивних «месників» в соцмережах», - розповідає Хіггінс.

Але проросійські коментатори виявилися настільки гучними і руйнівними, що і НАТО, і ЄС створили спеціальні відділи для боротьби з тим, що вони сприймають як зростаючу загрозу не тільки суспільному дискурсу, але й благополуччю демократичного порядку в Європі й навіть її безпеці.

Автор цитує дипломата і колишнього посла Словаччини в Вашингтоні Растислава Качера, який сказав, що ця «інформаційна війна» є частиною масштабнішого протистояння, і, незважаючи на відсутність кровопролиття, становить не меншу небезпеку, ніж традиційні бойові дії.

Найобразливіші повідомлення надсилаються анонімно або з явно фейкових акаунтів

Він розповідає, що переслідування Джессіки Аро активізувалися в минулому році, коли вона приїхала в Санкт-Петербург, щоб розслідувати роботу російської «фабрики тролів», що випускає фейкові новини і коментарі, особливо на тему України, і заливає соцмережі звинуваченнями на адресу критиків Росії.

«У відповідь на її репортаж проросійські активісти у Гельсінкі організували протест під будівлею телеканалу Yle Kioski, звинувачуючи, що це він є «фабрикою тролів». Людей прийшло зовсім небагато», - розповідає Хіггінс.

«Одночасно Аро почала отримувати образливі листи, в соцмережах її почали звинувачувати у наркоторгівлі, а в YouTube з'явилося знущальне відео, присвячене їй», - перераховує автор. Він розповідає, що Фінляндія, яка турбує Росію як можливий напрям подальшого розширення НАТО, перетворилася в один з дуже активних фронтів інформаційної війни.

«Їхня головна мета – не дати Фінляндії вступити в НАТО», - цитує Хіггінс Саару Янтунен, наукового співробітника Фінських сил оборони в Гельсінкі, яка опублікувала минулого року книгу під назвою Інфовійна. Він додає, що за словами Янтунен, її також переслідували в соцмережах – в тому числі й ті само явно фейкові коментатори, які взялися за Джессіку Аро.

«Вони заповнюють інформаційний простір такою кількістю образ і теорій змови, що навіть розсудливі люди починають з’їжджати з глузду», - наводить Хіггінс слова експерта.

Проросійські коментатори, як зазначає він, заявляють, що «лише користуються своїм правом на свободу слова». При цьому більшість найобразливіших повідомлень на адресу Джессіки Аро були надіслані анонімно або з явно фейкових акаунтів.

Також Аро дзвонили з українського телефонного номера – у слухавці було чути тільки стрільбу; крім того, вона отримала повідомлення, відправником якого значився її батько (помер 20 років тому), і в якому було сказано «я стежу за тобою». 

Але найважчим ударом для журналістки стала публікація на фінськомовному сайті MVLehti.net, який здебільшого займається очорненням іммігрантів: вони розкопали старі судові записи про те, що 2004 року Аро виписали штраф на 300 євро за вживання амфетамінів.

«Фальшиве звинувачення Аро у наркоторгівлі призвело до появи відкритого листа, підписаного більш ніж 20 фінськими редакторами, які розлютилися від того, що вони назвали «отруєнням суспільної дискусії образами, обезчещенням і відкритою брехнею». Фінська поліція почала розслідування щодо сайту за переслідування і прояв ненависті», - пояснює Хіггінс.

«Я не знаю, чи діють ці люди за наказом з Росії, але саме їм подібних Ленін називав «корисними ідіотами», - цитує Хіггінс Міку Петтерссона, ініціатора складання відкритого листа. – Вони грають на руку Путіну. Націоналістичні рухи в Фінляндії та інших європейських країнах хочуть дестабілізувати ЄС і НАТО, а це якраз те, що потрібно Путіну».

Повну версію колонки Ендрю Хіггінса читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: