Коли почнеться третя світова війна

5 коментувати
Ілько Лемко: Дуже престижно для алкашів-люмпенів бути фігурантами найважливішої події у світі - світової війни

Ілько Лемко: Дуже престижно для алкашів-люмпенів бути фігурантами найважливішої події у світі - світової війни

«Заколисані направду довжелезним мирним більш аніж півстолітнім періодом, ми з якогось дива себе переконували, що й надалі ще дуже довго, а може й вічно, житимемо в мирі», - розповідає письменник Ілько Лемко в колонці для Zbruc.eu

(…) Такі процеси, як розвали імперії, містять у собі страшні рецидиви, які проявляються і через десятиліття. Через 23 роки розвал СРСР рикошетом траснув по Україні російсько-українською війною. Яка несподіванка! Але ж Син Божий прорікав: «глядіть не лякайтеся, бо «статися належить тому…»

Ба більше, вже у квітні 2014 стало модно говорити про початок Третьої світової війни, сепаратистські ЗМІ так і захлиналися від ейфорії: «Воюємо проти натівських леґіонів. Путін на Донбасі вже розпочав Третю світову». Що не кажіть, дуже престижно для алкашів-люмпенів бути фігурантами найважливішої події у світі - світової війни: «Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем! Мировой пожар в крови – Господи благослови!» (О. Блок) Довго-довго чекали-чекали ми на Третю світову, фактично від 1947 року, і так і не дочекалися, може вже нарешті дочекаємося?

Чи переросте вервиця війн Холодної війни в гарячу, коли гинутимуть не тисячі, а сотні мільйонів людей?  

Багато хто навіть дуже серйозно говорить нині про Третю світову. Світові війни з чогось таки починаються, наприклад, з Сараєва, Глівіце. З чого почнеться Третя світова: з Мар'їнки, Алеппо, Мосула, з чергових українських «диверсантів» в Криму чи може в самій Москві? Але насамперед усвідомимо собі, що ж таке світова війна, тобто глобальний військовий конфлікт.

(…) Сучасні масштаби, звісно, не ті, що у Першу світову, про Другу взагалі мови нема. Закрадається зваблива думка, що світ став менш кровожерливим. Узяти хоча б війни так званої Холодної війни, хоча для Кореї, В’єтнаму, Афганістану etc. це були війни аж надто гарячі. Взагалі патякання про якусь Холодну війну, коли тут не вбивають, а там десь вбивають, є принаймні зневажливим лицемірством у стосунку до тих народів, де людей знищують сотнями тисяч і мільйонами. Так от у Корейській війні (1950-1953) загинуло близько чотирьох мільйонів, з них близько 150 тисяч американців. У В’єтнамській (1965-1975) загиблих 1,3 мільйона, з них 58 тисяч американців. У Афганській війні (1979-1989) вбито два мільйони, з них понад 15 тисяч радянських вояків. Війна в Перській затоці (1990-1991) забрала життя ста тисяч іракців і лише 148 американців. Під час воєнної операції в Сомалі (1993) загинуло близько 400 сомалійців і лише 18 американців.

Тобто з роками від часу завершення Другої світової війни і до початку XXI століття бачимо тенденцію стрімкого зменшення кількості загиблих у війнах так званої Холодної війни (до слова, арабо-ізраїльський, індо-пакистанський воєнні конфлікти, кривавий розпад Югославії, російсько-чеченські війни з відомих причини до Холодної війни ми не зараховуємо). З початком нового століття чисельність загиблих дещо зростає: В Іракській війні (2003-2009) вбитих серед мирного населення понад сто тисяч, американців близько 4 тисяч. У війні в Сирії (почалася 2011) вбито близько півмільйона людей. В Російсько-українській війні (почалася 2014) загиблих близько десяти тисяч.  

Чи переросте врешті вервиця війн Холодної війни в гарячу, коли гинутимуть не тисячі, а сотні мільйонів людей, питання цікаве. Чи має шанси найближчими роками розгорітися Третя світова війна (тут робимо акцент на слові «світова»)? Подивімося назад в історію, і збагнемо, що світова війна передбачає насамперед наявність ворогуючих блоків держав: у Першу світову це Антанта і Четверний союз, у Другу світову - союз Німеччини, Італії, Болгарії, Румунії, Японії проти Антигітлерівської коаліції у складі СРСР, США, Британії і Франції.

На відміну від попередніх світових війн, головний нинішній «реваншист» і «поджигатель войны» (лексика і риторика СРСР) Росія, озирнувшись навколо, ясно побачить, що серйозно йти до неї в союзники і воювати за неї охочих катма. Чим «причарував» Гітлер Італію і Японію, питання окреме, але факт, що Росія нікого нині «причарувати» не в змозі. Але все ж гіпотетично уявімо собі нову світову війну за усіма класичними канонами. Отож, Роберт Мугабе, виявляючи вірнопідданство Путіну, нападає на Південно-Африканську республіку, Башар Асад в купі з Іраном – на Ізраїль, Ніколас Мадуро і Данієль Ортега – звісно ж на США, на кого ж іще? Хто там ще за Росію? Сербія нападає знову на Хорватію і Словенію, і на свою рідну Чорногорію, члена НАТО. Мріємо далі. Марін Ле Пен здійснює державний переворот і нападає на Велику Британію. Трамп остаточно божеволіє, і нападає на всю Європу. Кого ми ще забули? Ага! Білорусь нападає одразу на дві держави – Польщу і Литву. Оцей останній варіант здається не таким уже й фантастичним, хоча хитрого голову колгоспу Лукашенка, сторожового пса євразійських обширів, здається вже підгодували підступні гейропейці, кидаючи йому в будку недоїдки з гейропейського столу, і цілком невідомо, чи «підпишеться» він за Путіна, коли буде очевидною перспектива поразки останнього, і коли Гейропа буде всіляко задобрювати свого «останнього диктатора».

Якщо ж відкинути усю цю крейзову фантасмагорію, то усім зрозуміло, що на запитання, чи готові ви помирати за Росію, ніхто з народів світу ствердно не відповість, навіть «йоб-бік-нуті» її адепти. Тоді яка ж це, до холєри, світова війна? Війна однієї країни-нездари проти цілого світу. Країни, яка не має ані працьовитого населення, ані передових технологій і лише півтора відсотка світового ВВП. Економіка Росії занепадає, гроші вичерпуються, залежність від російських енергоносіїв диверсифікується цивілізованими державами, не за горами й повний економічний крах. З лузерами ніхто справи мати не хоче, тим більше за лузерів воювати і вмирати.    

«Глядіть не лякайтеся, бо «належить статися тому». І вкотре не дає спокою наївне запитання – через що стаються війни? Якщо Другу світову розпочав шизонутий фюрер, то Першу – цілком розумні, освічені й притомні монархи: наш найясніший цісар, кайзер Вільгельм і цар Микола. Зараз можна констатувати, що це було бездумне лицарство, про яке так застерігав і яке так нещадно картав Шопенгауер, коли повністю відкидається будь-яка дипломатія, і за мізерну образу гонору треба йти битися на смерть і тягнути за собою мільйони невинних.

Повну версію колонки Ілька Лемка читайте на сайті Zbruc.eu


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: