Коли кінець?

Станіслав Бєлковський: «Головне питання нашого часу: коли все це скінчиться?»
svoboda.org

Станіслав Бєлковський: «Головне питання нашого часу: коли все це скінчиться?»

У березні 2017 року має завершитися великий, 32-річний цикл політичної історії Росії

«У кожної епохи є не тільки типовий герой, але і ключове питання, за яким про цю епоху можна судити», - пише російський політолог Станіслав Бєлковський в колонці для Snob.ru.

Наприклад: «що відбувається?», «хто винен?», «що робити?», «бути чи не бути?». «Питання нашого часу: коли все (це) скінчиться?», - зазначає автор. Притому майже ніхто не може визначити, що таке «це», яке повинно скінчитися, і що є головною, обов'язковою ознакою безперечно доконаного кінця.

«Скажімо, якщо Володимир Путін раптом куди-небудь зрушить з поста президента, наприклад, на позицію координатора програм Всесвітнього віолончельного фонду імені Кравця з Панами, а на зміну йому прийде звичайний Дмитро Медведєв, це буде означати, що все скінчилося?», - задається питанням колумніст. Чи горезвісне «все» продовжиться, як ні в чому не бувало?

Неясно.

Поточний рік — 175 років від дня лермонтовської смерті. Липень. Чекаємо чого-небудь

Насправді, пише Бєлковський, ми здатні лише виділити групу ключових факторів, що вказують на наближення кінця і певну етапність цього наближення.

Принцип Лермонтова

Великий російський поет Михайло Юрійович Лермонтов народився 15 жовтня 1814 року і загинув, а точніше, зробив наше класичне літературно-поліцейське самогубство на дуелі 27 липня 1841 року. З його ювілеями часто пов'язані фатальні події історії Росії, підкреслює політолог.

З нагоди 150-річчя суїциду Михайла Юрійовича був невідворотно розпущений Радянський Союз. «Не хрін собачий, а наша спільна Батьківщина, між іншим», - пише автор. Двохсотріччя поета випало на 2014 рік. Переломний для сучасної РФ.

«Поточний рік — 175 років від дня лермонтовської смерті. Липень. Чекаємо чого-небудь», - продовжує Бєлковський.

Дні затемнення

1 вересня 2016 року буде кільцеподібне затемнення Сонця. Найбільший теоретик і сторож цього явища — старший науковий співробітник РАНГіДС при президенті РФ Павло Глоба.

У 2016-му затемнення йде буквально в хвості лермонтовської дати, що тривожно і цікаво подвійно, пише політолог.

Березень 17-го

Згідно з зороастрійським гороскопом, в березні 2017 року має завершитися великий, 32-річний цикл політичної історії Росії.

«Ми зовсім не стверджуємо, що те саме «все» закінчиться в березні 17-го. Ми лише говоримо, що низка «чорних лебедів» до того моменту цілком може привести нас у щось небувале-незвідане», - зазначає колумніст.

Якщо все скінчиться

Не треба забувати, що, коли все скінчиться, нове все може виявитися набагато гірше за попереднє. Так в історії не раз бувало, підсумовує автор.

Повну версію колонки Станіслава Бєлковського читайте на Snob.ru


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: