Кліка та хунта у стилі Путіна

Кліка та хунта у стилі Путіна
Конфлікт з Туреччиною - прекрасний доказ неадекватності Путіна

«У своєму виступі перед російськимb Федеральними зборами президент Володимир Путін назвав турецьке керівництво "клікою". Це новий поширений термін російської пропаганди. Українське керівництво той же Путін теж величав "клікою", але рідше», - пише журналіст Віталій Портніков у колонці для Newsru.ua

Набагато частіше, продовжує він, від російського президента і його пропагандистів можна було почути термін "хунта" - в Кремлі намагалися довести, що в Україні відбувся переворот, в результаті якого в сусідній країні до влади прийшли узурпатори - і саме цим виправдовували анексію Криму та окупацію Донбасу.

Ердоган до останнього часу був одним з найкращих друзів Путіна

Але в Україні Путіну вдалося хоча б спровокувати втечу в Росію президента Віктора Януковича, який заявляв про свою "легітимність". З Туреччини ніхто нікуди не біг. Цією країною править законне керівництво, яке прийшло до влади в результаті демократичних виборів. Тому - "кліка".

У 1948 році московська пропаганда теж розповідала своїм жертвам про "кліку" - тоді югославську. Йосип Броз Тіто, міжнародно визнаний лідер цієї країни і глава югославських комуністів, до конфлікту був одним з найближчих друзів Сталіна. Але кремлівський диктатор вліз брудними чобітьми в сферу регіональних інтересів Тіто і обурювався, чому той не розуміє, що інтереси можуть бути тільки у нього - Сталіна. Коли Тіто не погодився з цим розумінням політики, Москва почала проти його "кліки" пропагандистську і диверсійну війну. І програла її.

Ердоган до останнього часу був одним з найкращих друзів Путіна, нагадує Портніков. Туреччина не ввела серйозних санкцій проти Росії, готова була брати участь у амбітних - і по суті антиукраїнських - проектах кремлівського правителя на зразок того ж "Турецького потоку". Але кремлівський диктатор вліз брудними чобітьми в сферу регіональних інтересів Ердогана і обурювався, чому той не розуміє, що інтереси можуть бути тільки у нього - Путіна. І готовий почати проти Туреччини пропагандистську, диверсійну і економічну війну. І програє її.

Що цікаво - в останні роки життя Сталіна, при такому ж одурманеному суспільстві, соратники вождя розуміли, що він не в собі - насамперед саме завдяки поведінці диктатора в югославському конфлікті. Чи є у російської еліти таке ж розуміння неадекватності Путіна? Адже якщо в конфлікті з "хунтою" путінську істерію можна було списати на віру правителя в те, що вся територія колишнього СРСР - зона його виключних інтересів, то в конфлікті з "клікою" немає нічого, крім неадекватності і нерозуміння світу, в якому знаходяться Путін та Росія.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: